Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Logi 003 , 004 i odkryte problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Znalazłem parę problemów z moim silnikiem ASV. Mianowicie chodzi mi o logi:

MB (statyczne)

Grupy: 003 - http://rtnet.pl/vaglog/svrobert7_5073.html

-Zasysana masa powietrza (rzeczywista) - mam "480" powinno byc maxymalnie "370"

-Współczynnik trwania impulsu otwarcia zaworu - mam "4.8" powinno byc minimum "40%"

Grupy: 004 - http://rtnet.pl/vaglog/svrobert7_4961.html

-Kąt początku wtrysku rzeczywisty "0.4" a powinno byc "2°n.OT..3°v.OT"

-Kąt synchronizacji "2.8" a powinno być "3..80"

Wyniki porównywałem z tabelą wartośći zmierzonych silnika ASV: http://www.a4-klub.pl/smf...r-t16820.0.html

Liczę na pomoc i pozdrawiam.

Dodam jeszcze:

BS

Grupy: 003 - http://rtnet.pl/vaglog/svrobert7_4965.html

Grupy: 004 - http://rtnet.pl/vaglog/svrobert7_4966.html

Dynamiczny

Grupy: 003 - http://rtnet.pl/vaglog/svrobert7_4978.html

Grupy: 004 - http://rtnet.pl/vaglog/svrobert7_4979.html

Opublikowano

wygląda na szwankującą przepływkę

Opublikowano

co do 003 to zle zrobiony pomiar stad roznice w odczycie

co do 004 bylo poruszane na forum [poszukaj]

nie mozna slepo patrzec na cyferki ...

p.s dziwna ta ludzka natura ze sami sobie wyszukuja problemy

wygląda na szwankującą przepływkę

wyglada ze nie wiesz o czym piszesz ... :wink4::naughty:

Opublikowano
  • Autor

No dobrze być może źle a mógłbyś wytłumaczyć co zrobiłem źle ?

Opublikowano

Jak logowac grupe 003 w trybie normalnym jest opisane w watku o diagnostyce... jak sie z tym zapoznasz zrozumiesz co zrobiles zle... :wink4:

Opublikowano
  • Autor

przemik Oczywiście jest opisane

"a. próba statyczna

warunki konieczne: samochód stoi na biegu jałowym; silnik włączony; robocza temperatura silnika - temperatura płynu chłodzącego min. 80*C [czyli 90*C na wskaźniku deski rozdzielczej].

grupy normalnie: 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023."

Zrobiłem według tego opisu. Więc ?

Opublikowano

wiec ... bardzo pobieznie przeczytales temat...

cyt.

"należy zwrócić uwagę na na wartości określającą ilości powietrza w pozycjach 2 i 3 – wartości te winny być tożsame. jeżeli nie są, to należy dokonać przegazowania i ponowić odczyt... "

koniec cyt.

Pozdrawiam

Opublikowano

Jesli silnik byl rozgrzany, to do wymiany jest termostat.

Przeplywka jest OK, pomiary tez sa ok.

Opublikowano
  • Autor

No ale kolega przemik napisał że "należy dokonać przegazowania i ponowić odczyt... ". A termostat wydawał się w dość dobrym stanie wprawdzie nie dochodzi w czasie jazdy do 90 ale do 80 dogrzeje się bankowo. Dodam że siedzi oryginał od nowego a przebieg mam 200tys niecałe.

Opublikowano

No ale kolega przemik napisał że "należy dokonać przegazowania i ponowić odczyt... ". A termostat wydawał się w dość dobrym stanie wprawdzie nie dochodzi w czasie jazdy do 90 ale do 80 dogrzeje się bankowo. Dodam że siedzi oryginał od nowego a przebieg mam 200tys niecałe.

do wymiany :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Darev chętnie bym wymienił gdybym był pewny na 100% że jest już zużyty. No ale takiej pewności nie mam i nie raz już się nad tym zastanawiałem. A co jeśli to czujnik źle wskazuje?

Opublikowano

...ze tak spytam niesmialo... gdzie Wy widzicie ze kolega ma termostat do wymiany ?.... chyba ze jestem bryszczaty na jedno oko... :wink4:

Opublikowano

...ze tak spytam niesmialo... gdzie Wy widzicie ze kolega ma termostat do wymiany ?.... chyba ze jestem bryszczaty na jedno oko... :wink4:

nigdzie :wink4:

Kolega sam sie przyznał:

wprawdzie nie dochodzi w czasie jazdy do 90 ale do 80 dogrzeje się bankowo

Opublikowano
  • Autor

To ze "wprawdzie nie dochodzi w czasie jazdy do 90 ale do 80 dogrzeje się bankowo" nie oznacza ze termostat jest niesprawny. Chyba...

Opublikowano

Wyskocz za miasto, sredniodynamicznie jakies 8-10 km - i zaloguj 007 stat... przekonamy sie co jest wart Twoj termostat...

Opublikowano

.... chyba ze jestem bryszczaty na jedno oko... :wink4:

Nie jestes :tongue4::hi:

Opublikowano

zobaczmy co pokazuje Vag a nie wskaznik na desce ...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.