Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak tablicy rejestracyjnej z przodu a prawo..


SoMeS

Rekomendowane odpowiedzi

Policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w przypadku:

1. stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a. zagraża bezpieczeństwu,

b. zagraża porządkowi ruchu,

c. narusza wymagania ochrony środowiska,

2. stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo,

3. stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność,

4. uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego),

5. stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nie upoważnioną,

6. nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia,

7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

A: http://www.strzelin.policja.gov.pl/www/strzelin/pliki/punkty.htm

B: http://www.stargard.pl/sm/data/mandaty.html

Nowak Jakim cudem dałeś sobie zabrać dowód za brak żaróweczki ? :kox::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak jest lepszy bandyta :kox:

98c800074908d615.jpg

Michał laminował bo troszkę tego światła zawsze z radaru odbije :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:39_________________________________________________

Nowak Jakim cudem dałeś sobie zabrać dowód za brak żaróweczki ? :kox::decayed:

bo wtedy jeszcze był chudy :naughty:

:polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak jest lepszy bandyta :kox:

98c800074908d615.jpg

Michał laminował bo troszkę tego światła zawsze z radaru odbije :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:39_________________________________________________

Nowak Jakim cudem dałeś sobie zabrać dowód za brak żaróweczki ? :kox::decayed:

bo wtedy jeszcze był chudy :naughty:

:polew:

szkoda że ten eSkowy zderzak ma to wytłoczenie pod blachę :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety ma a ja nie pomyślałem żeby to zaszpachlować przed malowaniem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosfer chciałem wkleić to samo... wyprzedziłeś mnie :tongue4: w taryfikatorze również nie pisze o mandacie za brak tablicy rejestracyjnej... więc dowodu nie zabiorą, mandatu nie dadzą - teoretycznie. Bo praktycznie pewnie zrobią co chcą. :evil:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:48_________________________________________________p.s. http://www.pudelek.pl/artykul/19090/dlaczego_wojewodzki_jezdzi_bez_tablic_rejestracyjnych/58/ :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosfer chciałem wkleić to samo... wyprzedziłeś mnie :tongue4: w taryfikatorze również nie pisze o mandacie za brak tablicy rejestracyjnej... więc dowodu nie zabiorą, mandatu nie dadzą - teoretycznie. Bo praktycznie pewnie zrobią co chcą. :evil:

dlatego poproszę ich grzecznie o rzucenie paragrafem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

§ 25

1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a - 2.

śmiem twierdzić, że jednak jest wymagana, choć dalej nie ma tego czarno na białym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo praktycznie pewnie zrobią co chcą. :evil:

I póki będziemy tak myśleć to tak będzie.. :gwizdanie:

w taryfikatorze również nie pisze o mandacie za brak tablicy rejestracyjnej... więc dowodu nie zabiorą

nie jest napisane o dosłownym braku tablicy, na mój rozum możesz dostać mandat za np. zasłanianie lub nieczytelne tablice.

Wiadomo, że widoczność tablic nawet na przedniej szybie jest o wiele gorsza niż na zderzaku z przodu.

To jest wykroczenie bezpunktowe.

A zabrać dowód moga tylko w przypadkach jakie wymieniłem wyżej. :wink4:

A co to tego, że tablica jest wymagana to nie ma dwóch zdań :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze coś takiego:

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.

3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.

4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.

5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.

więc gdybyś zaszpachlował przedni zderzak to w sumie nie masz miejsca na tablicę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy na kogo trafisz :wink4:, osobiście bym nie ryzykował, a orientuje się ktoś jak jest za granicą :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaś on ma tam zaślepkę na blachę :wink4:

widziałem to już gdzieś a pod spodem blacha :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale u Tomka w zderzaku jest tak samo, to wytłoczenie jest na blachę :evil:

co innego tu :gwizdanie:

10118123770263109614851.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michaś on ma tam zaślepkę na blachę :wink4:

widziałem to już gdzieś a pod spodem blacha :kox:

ale zaślepka jest seryjna, nie? :decayed: :decayed:

to o czym mówię lepiej obrazuje fotka Slepego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...