Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Brak tablicy rejestracyjnej z przodu a prawo..

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Policjant może zatrzymać dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w przypadku:

1. stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:

a. zagraża bezpieczeństwu,

b. zagraża porządkowi ruchu,

c. narusza wymagania ochrony środowiska,

2. stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo,

3. stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność,

4. uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego),

5. stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nie upoważnioną,

6. nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia,

7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

A: http://www.strzelin.policja.gov.pl/www/strzelin/pliki/punkty.htm

B: http://www.stargard.pl/sm/data/mandaty.html

Nowak Jakim cudem dałeś sobie zabrać dowód za brak żaróweczki ? :kox::decayed:

Opublikowano
  • Autor

bo tak jest lepszy bandyta :kox:

98c800074908d615.jpg

Michał laminował bo troszkę tego światła zawsze z radaru odbije :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:39_________________________________________________

Nowak Jakim cudem dałeś sobie zabrać dowód za brak żaróweczki ? :kox::decayed:

bo wtedy jeszcze był chudy :naughty:

:polew:

Opublikowano

bo wtedy jeszcze był chudy :naughty:

:decayed:

Opublikowano

bo tak jest lepszy bandyta :kox:

98c800074908d615.jpg

Michał laminował bo troszkę tego światła zawsze z radaru odbije :gwizdanie:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:39_________________________________________________

Nowak Jakim cudem dałeś sobie zabrać dowód za brak żaróweczki ? :kox::decayed:

bo wtedy jeszcze był chudy :naughty:

:polew:

szkoda że ten eSkowy zderzak ma to wytłoczenie pod blachę :disgust:

Opublikowano
  • Autor

no niestety ma a ja nie pomyślałem żeby to zaszpachlować przed malowaniem :mysli:

Opublikowano

Nosfer chciałem wkleić to samo... wyprzedziłeś mnie :tongue4: w taryfikatorze również nie pisze o mandacie za brak tablicy rejestracyjnej... więc dowodu nie zabiorą, mandatu nie dadzą - teoretycznie. Bo praktycznie pewnie zrobią co chcą. :evil:[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 22:48_________________________________________________p.s. http://www.pudelek.pl/artykul/19090/dlaczego_wojewodzki_jezdzi_bez_tablic_rejestracyjnych/58/ :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Nosfer chciałem wkleić to samo... wyprzedziłeś mnie :tongue4: w taryfikatorze również nie pisze o mandacie za brak tablicy rejestracyjnej... więc dowodu nie zabiorą, mandatu nie dadzą - teoretycznie. Bo praktycznie pewnie zrobią co chcą. :evil:

dlatego poproszę ich grzecznie o rzucenie paragrafem :decayed:

Opublikowano

§ 25

1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 1a - 2.

śmiem twierdzić, że jednak jest wymagana, choć dalej nie ma tego czarno na białym...

Opublikowano

Bo praktycznie pewnie zrobią co chcą. :evil:

I póki będziemy tak myśleć to tak będzie.. :gwizdanie:

w taryfikatorze również nie pisze o mandacie za brak tablicy rejestracyjnej... więc dowodu nie zabiorą

nie jest napisane o dosłownym braku tablicy, na mój rozum możesz dostać mandat za np. zasłanianie lub nieczytelne tablice.

Wiadomo, że widoczność tablic nawet na przedniej szybie jest o wiele gorsza niż na zderzaku z przodu.

To jest wykroczenie bezpunktowe.

A zabrać dowód moga tylko w przypadkach jakie wymieniłem wyżej. :wink4:

A co to tego, że tablica jest wymagana to nie ma dwóch zdań :tongue4:

Opublikowano

jeszcze coś takiego:

§ 25. 1. Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.

2. W przypadkach uzasadnionych konstrukcją ciągnika rolniczego tablice umieszcza się z przodu pojazdu.

3. Z przodu pojazdu umieszcza się wyłącznie tablicę jednorzędową, z wyjątkiem ciągnika rolniczego, o którym mowa w ust. 2.

4. Z tyłu pojazdu umieszcza się tablicę jednorzędową albo dwurzędową w zależności od miejsca konstrukcyjnie do tego przeznaczonego, z zastrzeżeniem ust. 5.

5. Z tyłu przyczepy motocyklowej umieszcza się tablicę rejestracyjną motocyklową przeniesioną z motocykla, który ciągnie przyczepę.

6. Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.

więc gdybyś zaszpachlował przedni zderzak to w sumie nie masz miejsca na tablicę :gwizdanie:

Opublikowano

:tongue4: :tongue4:

Ingerencja w konstrukcję się nie liczy :gwizdanie:

Opublikowano

Nie kombinujcie panowie :wallbash:

Opublikowano
  • Autor

czyli wystarczy że ją będę woził w bagażniku :decayed:

Opublikowano

zależy na kogo trafisz :wink4:, osobiście bym nie ryzykował, a orientuje się ktoś jak jest za granicą :mysli:

Opublikowano

za granicą to już w ogóle bym nie ryzykował... :no:

Opublikowano

edittwojx6.jpg

a w tym przypadku? nie było ingerencji w konstrukcję a nie ma fabrycznego miejsca na blachę :mysli:

Opublikowano

a co jest na środku zderzaka?

Opublikowano
  • Autor

Michaś on ma tam zaślepkę na blachę :wink4:

widziałem to już gdzieś a pod spodem blacha :kox:

Opublikowano

no ale u Tomka w zderzaku jest tak samo, to wytłoczenie jest na blachę :evil:

co innego tu :gwizdanie:

10118123770263109614851.jpg

Opublikowano

Michaś on ma tam zaślepkę na blachę :wink4:

widziałem to już gdzieś a pod spodem blacha :kox:

ale zaślepka jest seryjna, nie? :decayed: :decayed:

to o czym mówię lepiej obrazuje fotka Slepego

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.