Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zawiecha ori od nowości a ori po wymianie.


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy to prawda, że w b5 oryginalne zawieszenie które było montowane w aucie jako pierwsze było jakoś inaczej, specjalnie oznaczone od tych nawet oryginalnych, które można kupić w ASO?[br]Dopisany: 28 Grudzień 2009, 23:02_________________________________________________Zero orientacji na ten temat macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu to miało służyć :mysli: , jak zmieniałem łączniki stabilizatora to miałem ori i praktycznie na takie same wymieniłem jak brałem zawiechę z ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo mechanik mi powiedział, że wszystkie części zawieszenia które wychodziło razem z autem z fabryki różni się od wszystkich innych, nawet od tych z aso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by tak było jak piszesz. Towar z ASO raczej pochodzi z tego samego źródła a nawet tej samej fabryki, z której wyszedł towar na pierwszy montaż, tzw OEM. Producenci aut bardzo rzadko zmieniają dostawców podzespołów do swoich aut, a jeżeli już to robią to na pewno nie kosztem spadku jakości.

Jeżeli jakiś wyrób skierowany do motoryzacji jest firmowany daną marką np VW / Audi musi być naprawdę dobrej jakości. Badania i testy takiej części są bardzo skrupulatnie i dokładnie przeprowadzane przez danego odbiorcę.

Wątpliwym również jest by dany dostawca podzespołów produkował i dostarczał innej jakości towar na pierwszy montaż a innej dla serwisu. Produkcja idzie taśmowo i producent części do końca nie wie na co dokładnie jego towar jest przeznaczony a nawet do jakiego modelu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomash77 milisz sie tak bylo 10 lat temu ,teraz koncerny samochodowe nie zrabiaja na autkach tylko na czesciach a porownywanie wahaczy z ktorymy wyjechaly nasze a4 do tych ktore kupisz w aso to jak porownanie malucha do do poloneza i to tez nie bo oba polskie :polew: wiec mechanior ma racje :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomash77 milisz sie tak bylo 10 lat temu ,teraz koncerny samochodowe nie zrabiaja na autkach tylko na czesciach a porownywanie wahaczy z ktorymy wyjechaly nasze a4 do tych ktore kupisz w aso to jak porownanie malucha do do poloneza i to tez nie bo oba polskie :polew: wiec mechanior ma racje :hi:

czyli jest tak jak napisałem :decayed: słyszałem to już też od innego mechanika a tutaj zdaje się, że prawie nikt nie wie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...