Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 1Z] problemy z Immo i centralką

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam pewne drobne problemy z immobiliserem w moim A4

Jak może niektórzy wiedzą niedawno wymieniłem kompa który się kulturalnie wysrał i teraz mam pewne problemy

1) Czasami "nie załapuje" immo (tj. miga kontrolka jak wkładam kluczyk)

Problem zdażał się juz na poprzednim kompie, ale rzadko. jeździłem dio różnych fachowców wtedy i podawali mi ceny

-ponad 1000 zł w ASO w Lublinie

-350 zł w Lubartowie (ale nie gwarantował)

-proponowali też wyłączyć immo (jakiś tam emulator sygnału z immo zapodać)

Po wymianie uszkodzonego kompa (myślałem że to jego wina - ale wymiana była z innego powodu) był na 6 dni spokój

Potem sporadycznie problem pojawiał się znowu, błąd na VAG-u: za słaby sygnał z kluczyka

-dorobiłem scyzoryk o 2x mocniejszym sygnale (na podstawie ori kluczyka) za 150 i to bardzo pomogło ale nie na 100%

-gość który dorobił kluczyk testował go z 50 razy i 2 razy kluczyk nie załapał i ten sam błąd VAG wypluł

Więc co jeszcze może go boleć?

-komp na 100% jest OK, to jakiś od AFN-a nowszy typ 16bit

-kluczyk ma "mocny" sygnał

Została stacyjka? jakaś cewka immo? coś jeszcze? ktoś przerabiał takie cyrki?

2) Centralka czasami nie łapie, to pojawiło się całkiem niedawno (ale chyba też przed wymianą kompa)

-czasami załapuje i zamyka wszystkie drzwi

-czasami nie zamyka nic i muszę ręcznie kluczykiem przekręcić.... i wtedy:

-czasami załapuje i zamyka wszystkie drzwi

-czasami zamyka tylko te drzwi w których przekręcam.... wqu..ia mnie to.

Jakieś pomysły co może go boleć?

I wogóle znacie kogoś kto takie rzeczy robi kompleksowo immo/centralne zamki/alarmy i potrafi w końcu w chole.ę to ponaprawiać?

Pozdrawiam i dziękuję za uwagę (i dośc juz mam garażowych elektryków z Pana Kleksa którzy to "zrobią" na jutro "bez problemu")

Opublikowano

Sciągnij kierownicę, później dolną osłonę kolumny, przy cewce od immo masz wtyczkę, wypnij ją i rozbierz. Przylutuj przewody do pinów tylko ostrożnie żeby ni zalać cyną całych pinów i dognij styki w tych pinach. Dodatkowo wymien jeszcze elektrolity (kondensatory elektrolityczne w puszcze immo) i na 99,9% będziesz miał spokój.

Opublikowano

No wiem że jeszcze to pozostało mi do zrobienia, ale czy to już ostatnia opcja? Czy jeszcze gdzieś coś jest do zrobienia?

No i jeszcze ta centralka, to chyba zupełnie oddzielna sprawa.....

Opublikowano

W swojej i paru innych tak zrobiłem i od tamtego czasu żadnych problemów. Przylutuj przewody do pinów możesz to samo zrobić przy centralce immo, one są zagniatane na przewód ( coś w rodzaju szybkozłączki i dlatego te problemy).

Opublikowano

Dzięki coś będę kombinował, tylko z czasem kiepsko, ewentualnie poszukam jakiegoś gościa który by sie tym zajął..... chyba że w sobotę będe miał luz to wtedy sam podłubię....

Opublikowano

Ano wlasnie. Ja tez najchetniej bym zlecił komus naprawe tego immo. Kto się podejmie..? :grin:

Opublikowano

Jak chcesz to przyjedź do mnie :cool:

Opublikowano

A gdzie urzędujesz?

Opublikowano

właśnie ?

Okolice Wawa-Lublin-Mińsk +/- 50 km mogę podjechać :/

Opublikowano

Nie chce się zerknąć na mapę :bicz:, macie trochę za daleko do mnie, 60km na południe od Krakowa.

Opublikowano

Chce sie zerknąc tylko mapa nie znajduje takiej miejscowosci... :bicz:

Opublikowano

"Beskid Wyspowy" to nie miejscowość.

Opublikowano

No wlasnie. Za to sam Beskid jest. Czy to o to chodzi?

Opublikowano

Znajdź miasteczko Mszana Dolna, górę Luboń Wielki, to zobaczysz gdzie kobra7 mieszka (w sumie ja też niedaleko mieszkam od kolegi - parę km :smiley:)

Opublikowano

Dokładnie to mieszkam u stóp Mogielicy, ćwilina, Łopienia i Śnieżnicy, dlatego only :quattro:.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.