Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podczas przyspieszania niepokojący dżwięk


samekgsx550

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam następujący problem :confused4:.Podczas przyspieszania już od 1,5tyś/min wzwyż słychać w kabinie narastający dźwięk typu Łiiiiiiiiiiiiiiiii (nie szuranie czy zacieranie) podczas kiedy auto w ogóle nie traci mocy ani przyspieszenia.Na biegu jałowym podczas przy gazówki pełna cisza.Silnik wydaje ten odgłos tylko wówczas gdy ma obciążenie.Wiem wiem to mogło by być wszystko typu:nieszczelne przewody podciśnienia, pompa wody,klima,rolki,sprzęgiełko alternatora prawdę mówiąc wszystko.Pomijając fakt iż wszystkie te rzeczy osobiście wymieniłem,przewody sprawdziłem dokładnie.Ciekawe jest to że kiedy odłączę zawór podciśnienia turbiny tkz. N75 niepokojący dźwięk ustaje(oczywiście tracąc moc silnika i prędkość powyżej 120km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łiii.....tzn.gwizd

Bo ja mam taki dzwiek przy ostrym przyspieszaniu ale po wywaleniu kata.

A z ktorej str.w kabinie dochodzi kolego ten dzwiek :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest to że kiedy odłączę zawór podciśnienia turbiny tkz. N75 niepokojący dźwięk ustaje

chyba sam sobie odpowiedziałeś :wink4:

ten dźwięk nie przypomina gwizdu? masz katalizator? jaki przebieg? turbo seryjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk dochodzi ewidentnie w okolicach turbiny.Tak jak kolega wspomniał jest to takie gwizdanie.Stało się to po ostrej przy gazówce na na krótkim odcinku.Z tym że ten dźwięk był bardzo słaby z czasem narastający.Aktualnie ciężko nie usłyszeć.Jutro dla spokoju wymienię jeszcze N75.Być może nie pracuje on tak jak powinien, chociaż w to wątpię.Dzisiaj rozbierałem N75 i był czysty,membrana cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk dochodzi ewidentnie w okolicach turbiny.Tak jak kolega wspomniał jest to takie gwizdanie.Stało się to po ostrej przy gazówce na na krótkim odcinku.Z tym że ten dźwięk był bardzo słaby z czasem narastający.Aktualnie ciężko nie usłyszeć.Jutro dla spokoju wymienię jeszcze N75.Być może nie pracuje on tak jak powinien, chociaż w to wątpię.Dzisiaj rozbierałem N75 i był czysty,membrana cała.

może łopatki już nie z takim kształtem jak być powinny? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to czasem taki dźwięk?

Somes, pozwolę sobie pożyczyć Twój filmik :wink4:

spoko rozpowszechniaj go dalej :decayed:

z tym że jak by miał taki dźwięk bez grzebania w wydechu wskazywało by to na uszkodzenie łopatek turbiny moim zdaniem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co Ty gadasz :tongue4: ja mam wywalonego kata i podobny dźwięk do Twojego :wink4:

no tak ale mówię że jak by mu tak mocno gwizdało a ma kata i tłumiki to coś jest nie halo...

widziałem ostatnio jak w jednym TDI gwizd poszedł jak z odrzutowca... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wspomniał jest to takie gwizdanie.Stało się to po ostrej przy gazówce na na krótkim odcinku

może po prostu kolega przedmuchał wtedy kata i pojawił się gwizd turbo przez odetkany wydech :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tych żechy :no:

Jutro się wezmę za to n75 i jeśli nie pomoże to chyba zostaje mi rozebranie turbawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...