Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Dziwny dźwięk przy odpalaniu na sporym mrozie


Rytel

Rekomendowane odpowiedzi

witam

ostatnio zaskoczyły nas dosyć wysokie mrozy, otóż gdy auto postoi dłuższy czas na takim sporym mrozie -10, przy odpalaniu auta z silnika wydobywa się na chwilkę dziwny dźwięk(zgrzyt) tak jakby z rozrusznika czy jak? czy coś przymarza i dlatego występuje taki dźwięk? przy niższych temp dźwięk nie występuje

czekam na wasze podpowiedzi :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dźwięk pojawia się tylko przy pierwszym odpaleniu na zimno? potem już jak odpalasz to go nie ma?

przerabiałem temat rozrusznika i u mnie pojawiał się taki dźwięk jakby tarcia, czy takiego rzężenia i właśnie działo się to na zimnym silniku, jak był ciepły to odpalał idealnie, w lato też było super i okazało się, że po prostu jakieś tam jego elementy były zaśniedziałe, zrobiłem to i cisza..także nie wiem ale może masz podobnie

ale może jeszcze jakis spec się w tym temacie wypowie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo - króciutki dżwięk pojawia się tak naprawde w momencie kiedy rozrusznik kończy prace a autko już odpala?? - to będzie coś z bendixem chyba ale na razie tego nie robie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ten dźwięk pojawia się tylko jak długo stoi na sporym mrozie, potem wszytko lux odpala, w lato to nie wystepuje i nie ma tego dźwięku...tak jak Kkrawat pisze, wystepuje to wtedy kiedy rozrusznik kończy pracę. A może to być alternator? no i czy jest to coś poważnego, czy nie przejmować sie tym? [br]Dopisany: 06 Styczeń 2010, 10:59_________________________________________________? :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się ;) musiałbyś wywalić rozrusznik i zmienić bendix/automat- ja nic nie robie ze swoim już drugą zime i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo jak są mrozy to rozrusznik zawsze przy pierwszym odpaleniu jak stoi długo a jak jest cieplej to nie w lecie idealnie pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...