Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Problem z wentylatorem . Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

A wiec tak , wczoraj kupiłem audi a4 (b5) 95r , gdy jechalem do domu zauwazylem ze temperatura pokazywała cały czas 60* a przejechałem jakies 75km , i dzis rano gdy otwarlem maske zauwazyłem ze wentylator odrazu po odpaleniu auta pracuje , jaka moze byc tego przyczyna ?. szukałem juz odpowiedzi ale nic konkretnego nie mogłem znalesc dlatego zalozyłem ten temat. dziękuje i prosze o odpowiedz :)

Opublikowano

Nawet jak zakrecisz rozrusznikiem to wentylator chodzi.A4 tak mają,wentylator jest napedzany paskiem.Co do temperatury,to termostat albo ktorys z czujnikow.

Opublikowano
  • Autor

zobaczyłem jeszcze jedna ciekawa rzecz a mianowicie gdy odpaliłem zimny silnik to po paru minutach wąz od chlodnicy (górny) był juz w miare cieply a dolny zimny.

Opublikowano

tak ma być.

Opublikowano

Jak jedziesz temp. cały czas jest 60oC ? Zostaw silnik niech chodzi na postoju, aż osiągnie 90oC i wtedy jedź, jeżeli temp. znowu spadnie podczas jazdy do 60oC to diagnoza jest prosta - wymień termostat.

Co do wentylatora to masz tzw. WISKO które cały czas się ma kręcić tylko sprzęgło tego wentylatora przy temp.~94oC "zaciśnie" się i wentylator chwilę będzie się kręcił z szybkością obrotową silnika.

Opublikowano
  • Autor

odpaliłem silnik na postoju , pracował okolo 10 min i górny waż był ciepły a temperatura pokazywała 63* gdy zgasilem silnik po jakis 2 min zobaczylem ze temperatura wzrosła do 65*

Opublikowano

odpaliłem silnik na postoju , pracował okolo 10 min i górny waż był ciepły a temperatura pokazywała 63* gdy zgasilem silnik po jakis 2 min zobaczylem ze temperatura wzrosła do 65*

To zapal jutro jeszcze raz i czekaj dłużej niż 10 minut :cool1:, na postoju silnik dłużej się nagrzewa. Czekaj aż będzie 90oC wtedy dopiero jedź, jak wtedy temp. spadnie poniżej 90oC wymień termostat na ORI ew. WAHLER

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

dodam jeszcze ze ostatnio wymienialem plyn w chlodnicy i przed wlaniem nowego zalałem auto gorącą woda i temperatura pokazała mi 90* lecz po czasie spadla na 70 i potem juz nie chciała sie podniesc :disgust:

Opublikowano

tak jak kolega robertb powiedział wymień najpierw termostat i napisz jak jest :cool1:

Opublikowano

dodam jeszcze ze ostatnio wymienialem plyn w chlodnicy i przed wlaniem nowego zalałem auto gorącą woda i temperatura pokazała mi 90* lecz po czasie spadla na 70 i potem juz nie chciała sie podniesc :disgust:

:co:

Opublikowano

jeśli masz dobre ogrzewanie to termostat jest ok i szybko sie nagrzewa autko bardziej kierował bym się na czujnik tematów jest dużo :szukaj:

Opublikowano

termostat kaput :gwizdanie:

Opublikowano

ale pisze że nagrzewa mu sie szybko

Opublikowano

ale pisze że nagrzewa mu sie szybko

gdzie tak pisze ? :mysli:

Opublikowano

zobaczyłem jeszcze jedna ciekawa rzecz a mianowicie gdy odpaliłem zimny silnik to po paru minutach wąz od chlodnicy (górny) był juz w miare cieply a dolny zimny.

Opublikowano

Aha to znaczy, że nagrzewa się szybko :cool1: i wszystko jest ok

Opublikowano

fakt bolek157 sprawdź sobie czy rano w aucie robi się szybko ciepło według mnie jeśli tak sie dzieje i ogólnie ogrzewanie jest to termostat jest ok

Opublikowano

fakt bolek157 sprawdź sobie czy rano w aucie robi się szybko ciepło według mnie jeśli tak sie dzieje i ogólnie ogrzewanie jest to termostat jest ok

:good:

To, że górny wąż jest ciepły to według Ciebie znaczy, że termostat jest ok :mysli:

Przecież górny wąż będzie ciepły i wtedy jak termostat otworzy się nawet już przy 40oC lub jak go w ogóle nie będzie

Bolek wymień termostat i będzie :good: Teraz otwiera Ci się przy 60oC

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.