Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z wentylatorem . Pomocy


bolek157

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak , wczoraj kupiłem audi a4 (b5) 95r , gdy jechalem do domu zauwazylem ze temperatura pokazywała cały czas 60* a przejechałem jakies 75km , i dzis rano gdy otwarlem maske zauwazyłem ze wentylator odrazu po odpaleniu auta pracuje , jaka moze byc tego przyczyna ?. szukałem juz odpowiedzi ale nic konkretnego nie mogłem znalesc dlatego zalozyłem ten temat. dziękuje i prosze o odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak zakrecisz rozrusznikiem to wentylator chodzi.A4 tak mają,wentylator jest napedzany paskiem.Co do temperatury,to termostat albo ktorys z czujnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz temp. cały czas jest 60oC ? Zostaw silnik niech chodzi na postoju, aż osiągnie 90oC i wtedy jedź, jeżeli temp. znowu spadnie podczas jazdy do 60oC to diagnoza jest prosta - wymień termostat.

Co do wentylatora to masz tzw. WISKO które cały czas się ma kręcić tylko sprzęgło tego wentylatora przy temp.~94oC "zaciśnie" się i wentylator chwilę będzie się kręcił z szybkością obrotową silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpaliłem silnik na postoju , pracował okolo 10 min i górny waż był ciepły a temperatura pokazywała 63* gdy zgasilem silnik po jakis 2 min zobaczylem ze temperatura wzrosła do 65*

To zapal jutro jeszcze raz i czekaj dłużej niż 10 minut :cool1:, na postoju silnik dłużej się nagrzewa. Czekaj aż będzie 90oC wtedy dopiero jedź, jak wtedy temp. spadnie poniżej 90oC wymień termostat na ORI ew. WAHLER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze ostatnio wymienialem plyn w chlodnicy i przed wlaniem nowego zalałem auto gorącą woda i temperatura pokazała mi 90* lecz po czasie spadla na 70 i potem juz nie chciała sie podniesc :disgust:

:co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz dobre ogrzewanie to termostat jest ok i szybko sie nagrzewa autko bardziej kierował bym się na czujnik tematów jest dużo :szukaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczyłem jeszcze jedna ciekawa rzecz a mianowicie gdy odpaliłem zimny silnik to po paru minutach wąz od chlodnicy (górny) był juz w miare cieply a dolny zimny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt bolek157 sprawdź sobie czy rano w aucie robi się szybko ciepło według mnie jeśli tak sie dzieje i ogólnie ogrzewanie jest to termostat jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt bolek157 sprawdź sobie czy rano w aucie robi się szybko ciepło według mnie jeśli tak sie dzieje i ogólnie ogrzewanie jest to termostat jest ok

:good:

To, że górny wąż jest ciepły to według Ciebie znaczy, że termostat jest ok :mysli:

Przecież górny wąż będzie ciepły i wtedy jak termostat otworzy się nawet już przy 40oC lub jak go w ogóle nie będzie

Bolek wymień termostat i będzie :good: Teraz otwiera Ci się przy 60oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...