Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Przekaźnik podgrzewaczy płynu chłodniczego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy mógł by mi ktoś podpowiedzieć gdzie się znajduje przekaźnik podgrzewaczy płynu chłodniczego do nagrzewnicy Wiem gdzie są świece ale nie do chodzi do nich prąd No i nie jestem pewien czy to przekaźnik czy coś innego ? Wiem tyle że powinny na zimnym silniku grzać i myślę że musi chyba być coś takiego jak przekaźnik Prosił bym o pomoc

Opublikowano

są dwa przekaźniki, dużej i małej mocy grzewczej. najłatwiej sprawdzić je vagiem

select->engine->output test (przekaźnik J359 - małej mocy grzewczej, J360 - dużej mocy grzewczej) w czasie testu przekaźniki będą się cyklicznie załączać, będzie słychać charakterystyczne kliknięcie pod kierownicą, lampka w podsufitce będzie lekko przygasać

A skoro prąd nie dochodzi do świec to może warto sprawdzić też przewody?

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za info Już znalazłem przekaźnik był pod maską jak się stoi przodem do silnika jest pod pokrywą komputera przy samej szybie z prawej strony trzeba odkręcić pokrywę i jak pisze kolega( michal_s87) są tam dwa przekaźniki Już go zamówiłem więc jutro będzie jeszcze cieplej w samochodzie :>

Opublikowano

a skąd masz pewność że był uwalony?

Opublikowano
  • Autor

Rozebrałem go i włożyłem z powrotem i zwarłem styki i zaczęły świece syczeć w podgrzewaniu płynu No i była w nim izolacja trochę wytopiona A w środki jest jeszcze w nim jakiś kondensator możliwe że też jest tego wina No i wsuwki w przekaźniku były czarne przy samym plastiku

Opublikowano

aruś12 :hi:

Obyś miał racje ....żeby nie było rozczarowania jak założysz nowy a tu ząk..to samo

poszukaj sobie na forum było to opisywane ......aby te świeczki podgrzewały płyn to muszą być pewne warunki spełnione...miedzy innymi odpowiednia niska temperatura na polu , itd. nie tylko zimny silnik jak to piszesz w pierwszym poście...Pozdrawiam.. :hi:

Opublikowano
  • Autor

No i się rozczarowałem bo dalej to samo tylko przemyślałem sprawę i sprawdziłem jeszcze raz przekaźnik i jednak jest dobry nie potrzebnie bym wydał 120zł :wallbash: Tylko niech mi ktoś wytłumaczy jak to działa w ogóle Bo już zgłupiałem świece są dobre I sądzę że powinny się załączać na zimnym silniku I dzisiaj jeden kolega mi podpowiedział że załączają się wtedy miej więcej jak wiatrak na opór i na samo przednią szybę :mysli:

Opublikowano
  • Autor

Już czytałem to co mi podałeś OLIVER I dalej do końca nic nie wiadomo Myślę że one działają tylko nie jest to tak wyczuwalne jak byśmy tego oczekiwali Bo zastanowić się to co 3 święcę mogą tak naprawdę nagrzać tego płynu One tylko wspomagają troszkę żeby tego ciepła wcześniej poczuć A więc u mię jest wszystko ok z grzaniem

Opublikowano

:cool1:

Te świece nagrzewają płyn do tego stopnia, że skrobanie lodu z przedniej szyby jest dużo łatwiejsze...

i to po ok 40 sekundach, także jednak jest to wyczuwalne

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie czy we wszystkich silnikach diesla są te podgrzewacze.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.