Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Centralny zamek szwankuje, odskakuje klapa


wiciux6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Od dwóch dni zauważyłem pewien problem z moim centralnym zamkiem (zamek pneumatyczny). Po odpaleniu auta (przekręceniu zapłonu) odskakuje tylnia klapa. Rzecz ciekawa bo wcześniej nie było oznak o jakimś problemie. Podpiąłem vaga i "0" błędów w centralnym, bateria w piloci bdb.

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W roczniku 2000 klapa bagażnika ma siłownik blokowania zamka elektryczny , nie pneumatyczny .Z pompki jest tylko wysterowanie . Co nie znaczy że nie padła elektronika w pompce i dostaje impuls jak byś wcisnął w kluczyku otwieranie klapy.Podstaw drugą pompke / końcówka nr pompki to B ,C lub bez literki samo 257/- np gdzieś w komisie może udostępnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Kolego rozwiązałeś moze ten problem, mam to samo, co było przyczyną u Ciebie?

Witam serdecznie.

Od dwóch dni zauważyłem pewien problem z moim centralnym zamkiem (zamek pneumatyczny). Po odpaleniu auta (przekręceniu zapłonu) odskakuje tylnia klapa. Rzecz ciekawa bo wcześniej nie było oznak o jakimś problemie. Podpiąłem vaga i "0" błędów w centralnym, bateria w piloci bdb.

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź mikrowłączniki w tylnej klapie. Są 2 szt. a dostaniesz się do nich po demontażu tapicerki. Być może dostała się tam woda/wilgoć.

Ewentualnie problem tkwi w pompce od centralnego.

prawdopodobnie tak jak kolega pisze, ja miałem to samo, sprawdź dobrze miernikiem, albo odepnij i zobaczysz czy tu jest usterka. U mnie jeden szwankował rozbierałem kilka razy, na mierniku niby wszystko ok było ale po dokładnym sprawdzeniu okazało się że delikatnie zwierał i w momencie włączenia zapłonu automatycznie otwierał klapę. Kupiłem mikro włącznik w sklepie elektrycznym za 6zł prze lutowałem i jest ok, już pół roku jeżdżę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...