Jump to content
IGNORED

Głuche stuki przy zmianie biegów 1-R i R-1


Recommended Posts

Czytałem na forum o problemach z wkładaniem biegów 1 i R, że ciężko wchodzą itp. W mojej niuni też mam z tym problem, zwłaszcza z biegiem R.

Ale moje pytanie jest następujące: Co może powodować głuche stuki w takiej sytuacji gdy autko stoi, silnik pracuje, wciskam sprzęgło, łapię za lewarek i delikatnie jakby tylko "dotykam nim" naprzemian biegów 1 i R nie wkładając ich. Przy każdym takim "dotknięciu" biegu słychać takie głuche "puk". Nie wiem jak Wam dokładnie opisać ten dźwięk ale tak mniej więcej jakby ktoś udeżył w podwozie. W momencie stuknięcia delikatnie, prawie niezauważalnie szarpnie autkiem. Proszę o poradę. Olej w skrzyni jest bo sprawdzałem.

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Ja mam właśnie to samo. Jak wkładam 1 lub R to też słyszę ten głuchy odgłos i straszny opór,że prawie nie mogę wrzucić biegu. Jak samochód jest zimny lub chłodny to wszystkie biegi wchodza jak należy ale jak już się rozgrzeje to włożenie R graniczy z cudem. Ja podejrzewam synchronizator lub wysprzęglik ale oczywiście mogę się myslić, więc czekam na opinie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...