Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Podłączenie krańcówek do alarmu i odcięcie zapłonu


rafciu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Panowie posiadam AUDI A4 1.8 KOMBI 1998r i mam pytanie gdzie wpiąć się do wyłączników krańcowych wszystkich drzwi aby nie oryginalny alarm widział, że któreś z drzwi w aucie zostały otworzone? W obecnej chwili podpiąłem się po wiązkę od drzwi kierowcy i po rozbrojeniu alarmu wszystko jest ok pod warunkiem, że zostaną otworzone drzwi kierowcy. Natomiast otwierając inne drzwi ( pasażer przód lub tył) alarm nie widzi ich otwarcia i po 30 sekundach uzbraja się. Jakiego koloru są kabelki od krańcówek i gdzie je mogę znaleźć? Drugie pytanie to jakiego koloru kabel podłączyć przez przekaźnik odcięcia zapłonu aby po włączeniu się alarmu zapłon w aucie został odłączony? Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz przekaźnik pod lampkę w podsufitce, w taki sposób żeby się załączał razem ze światłem, styki przekaźnika podłącz kolejno jeden do masy a drug do przewodu z alarmu

teraz jak otworzysz którekolwiek drzwi to zapali się lampka, zadziała przekaźnik i alarm się sam nie zamknie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej będzie jak odetniesz 15'tke na kolumnie kierownicy (z tego co pamiętam to jest to gruby czarny)

Co do krańcówek, to zależy czy w alarmie masz funkcję opóźnienia wejścia z czujników drzwiowych, jeśli tak to łapiesz sygnał ze sterowania lampka kabinową.

Jeśli nie to łapiesz każdą z krańcówek w module komfortu pod dywanikiem kierowcy

Kawowe złącze 16pinowe (czarno-czerwony, czarno-fioletowy, czerono-szary, zielono-żółty)

W czarnym złączu 12pinowym masz domykanie po podaniu na pin 12 (zielono-niebieski) wydłużonego impulsu "zamknij"

Jeśli to pneumat, to wszystkie sygnały łapiesz na złączach kompresora.

Krańcówki w złączu 16pin (brązowo-biały, brązowo-żółty, biało-czarny) komfort masz na złączu 12 pinowym pin10 (czerwono-brązowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem alarm i długo szukałem tych kabelków ale w końcu znalazłem jeśli masz z tyłu pompke z opcją kofort to wszystkie kable znajdziesz w jednej z białych wtyczek, probówka w ręke i sprawdzasz pamiętaj tylko o założeniu diód. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rysiuu - czy możesz wrzucić fotkę jak wygląda to złącze 16 pinowe, bo ja w swoim A4 z 1997 r mam tylko 10 pinowe takie jak na początku tego wątku:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=68804.0

A może chodzi o jeszcze inne.

Szukałem dzisiaj przewodu sygnału domykania szyb oraz sygnałów z czujników otwarcia drzwi i nic nie znalazłem przez co nie mogę uruchomić alarmu :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zobacz na kompresorku:

krańcówki znajdziesz w złaczu C

brazowo/bialy Pin7

brazowo/zólty Pin6

bialo/czarny Pin10

domykanie - złacze A pin 10 czerwono/brązowy

W pojazdach 1996-1997, numery zacisków w złączach są inne, lecz kolory są zachowane.

Tak, czy tak warto probnikiem posprawdzac czy wszystko sie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie ponieważ chce założyć alarm ale brakuje mi kilku szczegółów i teraz tak:

1. Czy mogę podłączyć przewód który trzeba podłączyć pod krańcówkę pod swiatełko nad pedałami które w momencie otwierania drzwi sie zapala wiec daje jakis sygnał ???

2. Gdzie mam się wpiąć żeby otwierać bagażnik z pilota ??

Z góry dzięki za odpowiedz

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie ponieważ chce założyć alarm ale brakuje mi kilku szczegółów i teraz tak:

1. Czy mogę podłączyć przewód który trzeba podłączyć pod krańcówkę pod swiatełko nad pedałami które w momencie otwierania drzwi sie zapala wiec daje jakis sygnał ???

2. Gdzie mam się wpiąć żeby otwierać bagażnik z pilota ??

Z góry dzięki za odpowiedz

Krzysiek

AD1 Nie bo ta lampka w nogach zapala się tylko po otwarciu drzwi kierowcy-reszta drzwi nie będzie podpięta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie ponieważ chce założyć alarm ale brakuje mi kilku szczegółów i teraz tak:

1. Czy mogę podłączyć przewód który trzeba podłączyć pod krańcówkę pod swiatełko nad pedałami które w momencie otwierania drzwi sie zapala wiec daje jakis sygnał ???

2. Gdzie mam się wpiąć żeby otwierać bagażnik z pilota ??

Z góry dzięki za odpowiedz

Krzysiek

AD1 Nie bo ta lampka w nogach zapala się tylko po otwarciu drzwi kierowcy-reszta drzwi nie będzie podpięta.

ok krańcówkę chyba podepnę pod brązowo-biały (oświetlenie wnętrza)

ale dalej nie wiem co z bagaznikiem??? gdzies wyczytałem ze trzeba to podłączać przez przekaźnik , czy to prawda czy wystarczy pod kabelek odpowiadający za otwieranie klapy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...