Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Problem z zamknięciem tylnej klapy


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zamknięciem tylnej klapy, klamka wszystko działa, ale mimo to nie chce sie zamknąć zamek, ani z centralnego anie na uderzenie, tak jak by ten języczek który jest w mechanizmie blokował sie przy domknietej klapie, ma ktoś jakiś schemat jak działa ten zamek. Sprawa dość pilna bo autko stoi z otwarta klapą ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie wiem, ale to już 3 raz sie z tym spotykam, ostatnio w 20min zamknąłem ,po wielu próbach, a dzisiaj nic sie nie da zrobić, tłucze sie klapą jak drzwiami bez zamku :wallbash:

Mógł by ktoś zobaczyć jak wygląda zamek w Etce i cały ten mechanizm, bo nie mam dostępu dzisiaj do etki :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi też się tak przytrafiło powodem był ten blaszany języczek który wyleciał z małej dziurki :decayed: rozebrałem tapicerkę z klapy, włożyłem języczek i od tamtej pory problemu nie ma.

Dzięki za wskazówke

Moze dzisiaj uda mi sie zrobić :good:[br]Dopisany: 17 Styczeń 2010, 18:34_________________________________________________Rozebrałem tapicerke, wszystkie cięgna chodzą elegancko, problem tkwi w tym elemencie

klapatylna.th.jpg

Chciałem to rozebrać ale nie wiem jak

Jutro podjade na szrot mozę bedą mieli na sprzedaz ten element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem ;(

Kilka dni temu nie mogłem zamknąć bagażnika, ponieważ cały czas się otwierał sam. Więc myślałem, że cos przymarzło :/

Jakoś udało mi się zamknąć klapę, ale kilka dni później jak potrzebowałem otworzyć bagażnik to niema siły na to :/

W ogóle nie działa mechanizm otwierania klapy bagażnika, gdy naciskam przycisk nic się nie dzieje, a kluczyk się niechce przekręcić :/ Głupio mieć kombi w którym nie da się dostać do bagażnika :blink:

Jeśli ktoś ma lub miał podobny problem proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomoze mi ktos mam problem z zamkiem w tylnej klapie a mianowicie wogole mi sie ona nie zamyka nie wiem dla czzego centralka smiga ok ale caly czas jest otwarta ta klapa od bagarznika co mm zrobic gdzie znajde na to odp albo moze wy mi powiedzcie co to moze byc najlepiej mejlem pozdrawiam wszystkich lkubowiczow

[br]Dopisany: 18 Styczeń 2010, 11:10_________________________________________________ja tez mam podobna sytuacje mam caly czas otwarty bagaznik co jest z tym centralka niby zamyka ale on nadal jest otwarty tak jakby nie lapal ten chaczyk drugiej czesci mocowania przy zdezaku pomozecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam podobna sytuacje mam caly czas otwarty bagaznik co jest z tym centralka niby zamyka ale on nadal jest otwarty tak jakby nie lapal ten chaczyk drugiej czesci mocowania przy zdezaku pomozecie

Ja rozebrałem tapicerke klapy, i powiem tak wcisnięcie klamki działa jak nlezy wszystkie ciegna chodzą jak trzeba, przymocowane są do takiej wajchy w tym czarnym elemencie(widoczny na zdjeciu) mimo to nie ma żadnego ruchu języczka(haczyka) czy jak to nazwać, dzisiaj podjade na jakiś szrot i zakupie to ustrojstwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowi przy takich temperaturach to już w kilku b5 się z tym spotkałem... jak wciśniesz przycisk to on mimo iż wyskoczy z powrotem to ten mechanizm jest wciąż w pozycji otwartej i nie odskakuje czasem... sam to przerabiałem nie dawno i próbowałem rozgryźć jak to działa... spróbuj kupić sobie odmrażacz taki fajny do szyb psik psik i psiknij tym do środka przed każdym otwarciem tak co by się to zamykało :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziadostwo juz w ogóle nie działa, spiukałem to wd40, odmrazaczem też, jak zamykam autko z piota z klapą otwartą to widze że ciegna działają, ale jezyczek w tym ustrojstwie nie porusza sie w ogóle

Pewnie jak sie zamknie to bede miał problem z otworzeniem maski

Jestem w trakcie negocjacji na alegro za uzywke :gwizdanie: jak przyjdzie to juz zrobie fotostory, jak to działać powinno :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziadostwo juz w ogóle nie działa, spiukałem to wd40, odmrazaczem też, jak zamykam autko z piota z klapą otwartą to widze że ciegna działają, ale jezyczek w tym ustrojstwie nie porusza sie w ogóle

Pewnie jak sie zamknie to bede miał problem z otworzeniem maski

Jestem w trakcie negocjacji na alegro za uzywke :gwizdanie: jak przyjdzie to juz zrobie fotostory, jak to działać powinno :wallbash:

masz avanta to zawsze możesz do bagażnika zajrzeć przez kanape dlatego spróbuj ten cypelek ustawić na pozycje zamkniętą a potem sprawdź jak na to przycisk reaguje... jeżeli działa poprawnie otwarcie a zostaje w tej pozycji dalej to w takim razie może być problem z jakąś sprężynką lub czymś co go tam odbija :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały w tym problem że wyjałem to ustrojstwo z języczkiem i niewiem jak je rozebrać :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały w tym problem że wyjałem to ustrojstwo z języczkiem i niewiem jak je rozebrać :gwizdanie:

i teraz to mówisz? :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany :kox:

Winny był zamek, kupiłem nowy w ASO załozyłem i wszystko elegancko sie zamyka :good:

Jest pare wersji tego zamka, przedliftowy różni sie od poliftowego. Ja kupiłem zamiennik do polifta o numerze 8P3 827 506

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...