Jump to content
IGNORED

rozszczelnienie klimatyzacji

Eljot
 Share

Recommended Posts

Czy podczas wymiany rozrządu [ A4 1.8 ADR 1997r ] spuszcza się czynnik chłodzący i rozkręca przewody przy przełączniku ciśnienia F-129. Czy przy braku czynnika WAG pokazuje "Przełącznik urządzenia klimatyzacyjnego-F129 zwarcie z masą. Po wymianie rozrządu klima przestała działać a WAG wskazał powyższy błąd. Mechanik nic mi nie wspominał o spuszczeniu czynnika.

Raczej nie rozszczelnia się układu - chyba, że przypadkiem przełamał się przewód elastyczny. Po odkręceniu skraplacza po prostu się go "daje na bok" :tongue:, żeby nie przeszkadzał. Bynajmniej u mnie nic nie odłączali...

u mnie podobnie, mechanicy zmienili silnik, rozszczelnili klime, nabili a klima teraz nie dziala! jak sie wlacza guzik, to wlacza sie wiatrak, slychac ze zmieniaja sie obroty na chwile, i zimne powietrze nie leci! poradzcie! Pozdrawiam Jocker01

u mnie podobnie, mechanicy zmienili silnik, rozszczelnili klime, nabili a klima teraz nie dziala! jak sie wlacza guzik, to wlacza sie wiatrak, slychac ze zmieniaja sie obroty na chwile, i zimne powietrze nie leci! poradzcie! Pozdrawiam Jocker01

A przedtem było dobrze? Bo może miałeś (i nadal masz), zablokowaną którąś z klap... Sprawdź błędy na climatronicu.

czasem rozszczelniają, zamiast ładnie podwiesić (pisał o tym też Ice)

Zablokowana klapa raczej nie spowoduje "nie działania" klimy...

Ale kurcze... dwa razy ostatnio był podobny temat.

Wpadasz na forum z problemem tylko, nawet nie uzupełnisz profilu.