Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8T AEB czy jest możliwe żeby z klimą palił 4litry więcej niż bez ?? <szok>


saintadamus

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie jak w temacie bo po kupnie auta byłem troche zirytowany bo przy spokojnej jeździe nie przekraczając 3000obrotów oczywiście z klimą cały czas palił 15litrów :shocked: na kompa sie wybieram żeby sprawdzić dlaczego a tu przez kilka ostatnich dni już nie jest tak ciepło i jeździłem bez klimy i szok - spalił 11litrów

czy może być coś nie tak z klimą że powoduje takie spalanie ?? klima działa poza tym okej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klima zwiększa spalanie dość sporo, opinia że z klimą spala tylko 0,5 litra więcej jest bajką, w Auto Świecie był test aut ile spalają auta z klimą i wyniki były porównywalne do twojego od 2 do 4 litrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autoswiat.redakcja.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=13084

Podsumowanie

Chłodek w aucie kosztuje

- tego byliśmy świadomi od samego początku. Jednak to, że zużycie paliwa może wzrosnąć nawet o 26 proc., zaskoczyło nawet nas. W dodatku niestety formułka, według której auto pali z klimatyzacją najwyżej litr więcej, jest niezbyt dokładna. Wprawdzie my też uzyskaliśmy podobne wyniki, ale w warunkach laboratoryjnych, gdzie spalanie było znacznie niższe od rzeczywistego.

W mieście zużycie może wzrosnąć o 2-3 l. Na krótkich odcinkach radzimy więc

po prostu otworzyć okno. To powinno doraźnie wystarczyć. Jednak wniosek, żeby wyłączyć klimatyzację, jest nieuzasadniony. Bo przegrzany kierowca oznacza gwałtowny wzrost ryzyka spowodowania wypadku! Dla bezpieczeństwa chyba warto wydać kilkanaście zł na 100 km.

Test z Auto Świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oni za bzdury piszą w tym auto świat.

Odp.Nie jest możliwe żeby palił tyle więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze zbliża sie lato i chyba bym już nawet wolał przeczytać że coś jest nie tak i to naprawić niż płacić tyle kasy ekstra :bicz: na prawde wierzyłem w ten 1litr więcej :rolleyes:

ale w sumie opinie są podzielone więc jest nadzieja :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, u mnie praktycznie zero różnicy czy z klimą czy bez...

Ale i tak zwykle jeżdże bez :smiley:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, u mnie praktycznie zero różnicy czy z klimą czy bez...

Ale i tak zwykle jeżdże bez :smiley:

Jednak klime należy uruchamiać, żeby układ smarować.

BTW mi spali ok 1- 1,5 więcej, nigdy nie przekroczyłem tej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,5-1l to sie zgodze,a autoswiat czy tym podobne sponsorowane gazetki do kosza razem z komputerswiat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie jest powiedziane czy litr czy 2. Jest to chyba około 10% . u mnie jakieś 1,5l a jak cisnę to nawet z 2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie jak w temacie bo po kupnie auta byłem troche zirytowany bo przy spokojnej jeździe nie przekraczając 3000obrotów oczywiście z klimą cały czas palił 15litrów :shocked: na kompa sie wybieram żeby sprawdzić dlaczego a tu przez kilka ostatnich dni już nie jest tak ciepło i jeździłem bez klimy i szok - spalił 11litrów

czy może być coś nie tak z klimą że powoduje takie spalanie ?? klima działa poza tym okej

Witam Krajana z Chorzowa, powiedz jaką trasą jeździsz do pracy - mamy ten sam model i ten sam silnik to możemy porównać spalanie. Bo słowo miasto jest względne jak się śrenicówka dojeździa do pracy. Ja z ul. 11 Listopada jadę do średnicówki 3 km i resztę 6 km do pracy jadę średnicówką 160 km /h w korkach nie stoję i w "miueście"spala mi 10,2 litra na 100 km regularnie a na trasie do warszawy (140 - 160 km/h) spalił mi 8,04 l. na 100 km A jak u ciebie ? (Jaka trasa do pracy i jakie spalanie miasto trasa ?) Masz założony gaz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja praktycznie cały czas miasto bo przez centrum chorzowa potem katowicką do katowic i przez centrum katowic

nawet mieszkamy koło siebie bo ja mieszkam koło stabika :a4fan:

no w miescie poniżej 15 nie daje rady zejść a w trasie cieżko poniżej 11 zejść wszystko przy spokojnej jeździe :cry: niedługo na kompa jade sprawdzić co jest nie tak

gazu nie mam

musimy kiedyś sie umówić na wymiane poglądów i doświadczeń z audiczkami :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja praktycznie cały czas miasto bo przez centrum chorzowa potem katowicką do katowic i przez centrum katowic

nawet mieszkamy koło siebie bo ja mieszkam koło stabika :a4fan:

no w miescie poniżej 15 nie daje rady zejść a w trasie cieżko poniżej 11 zejść wszystko przy spokojnej jeździe :cry: niedługo na kompa jade sprawdzić co jest nie tak

gazu nie mam

musimy kiedyś sie umówić na wymiane poglądów i doświadczeń z audiczkami :evil:

Ok na kompa pojedź do Daneckiego do Piekar, chyba że masz lepsze miejsce. Ja klimę włączam na 5 minut po wejściu do auta później wyłączam i jak jest już nieznośnie gorąco to znowu schładzam na 5-10 munut i wyłączam. Masz wersje z komputerem pokładowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dokłądnie niew iem jak kompa załatwie ale to sie jutro wyklaruje :a4fan:

niestety nie mam kompa :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dokłądnie niew iem jak kompa załatwie ale to sie jutro wyklaruje :a4fan:

niestety nie mam kompa :tongue:

Do Daneckiego numer 601485731 możesz się na mnie powołać (robiłem u niego rozrząd w marcu i turbo w maju)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...