Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Zakleszczyła mi sie skrzynia ? jest tylko dwojka i luz


lukas231

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich , mam o to taki problem , zakleszczyła mi sie skrzynia .

wchodzi tylko dwójka i luz , gdy chce wrzucic jaki kolwiek inny bieg czuje opor tak jak by cos blokowało pozostałe biegi a lewarka zmiany biegow nie mozna nigdzie przestawic tylko luz i 2-ka . 2-ka wchodzi idealnie bez zadnych zgrzytow . dodam ze probowałem z całej siły wrzucic na trojke czy czworke i nic z tego

Pomóżcie co by mogło to byc , bo musze z tym do mech. jechac a nie chce zeby mnie w balona zrobił :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł się rozsypać synchronizator i zablokować tryby wyższych biegów. 1 i R jak dobrze pamiętam jest na innym wałku. Mogły odkręcić się widełki wybieraka itd. itp.... Bez wyjęcia i rozbebeszenia skrzyni raczej się nie obędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie co by mogło to byc , bo musze z tym do mech. jechac a nie chce zeby mnie w balona zrobił :tongue4:

Chyba nie masz wyjscia, a żeby Cię nie zrobił w balona to musisz stac i mu patrzeć na łapy, co oczywiście nie bedzie mu się podobało :decayed: Nie masz jakiegoś zaufanego mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok czyli myslisz ze wina tkwi w samej skrzyni tak ? a nie np. w czyms takim jak KASETA ZMIANY BIEGÓW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś mieszek drążka zmiany biegów do gory, zobacz czy śruby się nie odkręciły lub nie są luźne, ale nie sądze żeby tam było coś nie tak, biegi by wchodziły, ewentualnie ze zgrzytem. A tu ewidentnie cos blokuje, na 99% obstawiam usterkę mechaniczną skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dzieki kolego . moze bys mi jeszcze napisał na co zwrucic uwage pzy kupnie uzywanej skrzyni , bo nie wiem czy bedzie opłacalna naprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a czy wybieraki skrzyni biegów mogą miec duzy luz tzn. jak poruszam ręką to lataja jak diabli....

konieczne jest w tym momencie demontarz skrzyni aby je wymienić jeśli bedzie ku temu powód :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...