Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B7] Włączają mi się samoistnie światła hamowania


martinez2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

Mam problem ze światłami hamowania. Otóż zauważyłem, że w moim zaparkowanym aucie świecą są światła hamowania...

Parokrotnie schodziłem do samochodu, otwierałem drzwi, wciskałem pedał hamulca, puszczałem go i problem ustawał .... na jakiś czas....

Po kilku minutach znów zaświeciły się samoistnie światła hamowania ... i tak parę razy.

Wyciągnąłem na noc bezpiecznik od świateł hamowania by nie rozładował mi się akumulator ;-) Niestety nie jest to rozwiązanie problemu.

Co może być tego powodem ?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

Marcin z Krakowa (tel.: 0 509 955 866)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że to jest czujnik na pedale hamulca-tam bym zajrzał i zmonitorował cały czujnik i kable :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo czy kolega ma tempomat :mysli:

miałem to samo - winny był czujnik stopu !

jest on przy pedale hamulca,

1. wypnij kostkę z instalacją

2. okręć czujnikiem w lewo i pociągnij - powinien wyjść bez problemu.

3.złap czujnik w ręke i pociąg zgodnie ze strzałką (nr 1) - trzpień jest tak zbudowany że ma ząbki w środku i zacznie przeskakiwać

czujnikstopu.jpg

4. włóż czujnik na miejsce nie zapominać żeby nim nie okręcać, ( blokada nr2 ) - powinien on tak samo lekko wejść jak zchodził, jeśli jest inaczej to sprawdź czy dobrze go wkładasz, złe włożenie nic nie uszkodzi ale nie będzie można czujnika właściwie przekręcić i będzie miał luz co spowoduje nieprawidłowe działanie.

5. stań pod ścianą autem lub poproś kogoś żeby sprawdził kiedy zaczyna świecić stop, możliwe że będzie trzeba doregulować przez powtórne wciśnięcie trzpienia o 1 lub 2 ząbki.

6. gratulacje - możesz iść se strzelić browara i być z siebie dumny że właśnie zaoszczędziłeś coś koło 80pln (aso) :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. gratulacje - możesz iść se strzelić browara i być z siebie dumny że właśnie zaoszczędziłeś coś koło 80pln (aso) :naughty:

fantastic fantastycznie :oklaski: :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo czy kolega ma tempomat :mysli:

miałem to samo - winny był czujnik stopu !

jest on przy pedale hamulca,

1. wypnij kostkę z instalacją

2. okręć czujnikiem w lewo i pociągnij - powinien wyjść bez problemu.

3.złap czujnik w ręke i pociąg zgodnie ze strzałką (nr 1) - trzpień jest tak zbudowany że ma ząbki w środku i zacznie przeskakiwać

czujnikstopu.jpg

4. włóż czujnik na miejsce nie zapominać żeby nim nie okręcać, ( blokada nr2 ) - powinien on tak samo lekko wejść jak zchodził, jeśli jest inaczej to sprawdź czy dobrze go wkładasz, złe włożenie nic nie uszkodzi ale nie będzie można czujnika właściwie przekręcić i będzie miał luz co spowoduje nieprawidłowe działanie.

5. stań pod ścianą autem lub poproś kogoś żeby sprawdził kiedy zaczyna świecić stop, możliwe że będzie trzeba doregulować przez powtórne wciśnięcie trzpienia o 1 lub 2 ząbki.

6. gratulacje - możesz iść se strzelić browara i być z siebie dumny że właśnie zaoszczędziłeś coś koło 80pln (aso) :naughty:

obstawiam na 100% że to czujnik !

PS opis :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...