Skocz do zawartości
IGNOROWANY

CB - alan 109 - warto? jeśli nie.. to może coś innego.. ?


mayhem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :) i Panie :decayed:

Mam pilny temat - dziś zobaczyłem, że jest wyprzedaż w media cb - alan 109. koszt to 150zł. Warto to w ogóle brać? Ma już gruchę i wejście zapalniczki. Brakuje tylko antetny.

Więc poradźcie coś szybko - czy warto to brać i popierniczać tam czy raczej olać temat?

Pilnie proszę o odpowiedź..

Z góry wielkie dzięki!!

P.S. szukając po necie jednak już tak się nie spieszę.. z netu wyjdzie praktycznie mi tak samo. a jak ładnie zakręcę to może i taniej..?

Jeżdżę normalnie - zrobiłem ok 8-9 tys w pół roku. Radio będzie mi potrzebne sporadycznie bardzo. I w sumie to albo na Miśki albo na wahadełka gdy coś się tam rozjedzie po drodze.

Dlatego uważam, że płacenie za komplet 1000zł to przesada :P

Alan 109+antena wyniesie mnie powiedzmy 300 zł. 400 totalny max, bo antena to raczej porządna musi być. Znalazłem komplecik (niżej jest link w poście o nr 10) za ok 500 zł.. i myślę, że to górna granica kasy. A komplecik też z tego co mi się WYDAJE jest bardzo ok.

Jednak nie mam o tym pojęcia - dlatego bardzo proszę was o pomoc :)

Z góry bardzo dziękuję!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midland to dobry sprzęt, więc śmiało możesz brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Midland to dobry sprzęt, więc śmiało możesz brać

Stary Midland zapomniałes dodac :naughty: , te nowe juz nie są takie dobre :wink4:

majki :wink4: miałem 100 plus i była niezła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie raczej tak zrobię. tylko ze antena może missouri? ten Twoj zestaw jaki ma zasięg na trasie ?

Ew znalazłem coś takiego na allegro:

http://allegro.pl/item884466501_cb_radio_president_johnny_iii_asc_ant_missouri.html

i wygląda dość miło.. :) [br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 14:33_________________________________________________no ludziska.. mam uwierzyć, że nagle się nikt na CB nie zna? :blink: :blink: :shocked:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, jak już za 209 można kupic 520 to wcale bym się nie zastanawiał nad jakimś paździerzowatym Midlandem za 150 zł :naughty: Z antenką Missouri będzie hulało az miło przez długie lata :wink4:, aczkolwiek Missouri jest dosyć droga antena, w dobrych pieniądzach kupujesz Sirio AS100 i śmiga aż miło :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, ale na presidenta 3 narzekają. 2ka strasznie droga.. a mi chodzi o komplecik do 500 zł. grazny oraz majki-m dziękuję za sugestie :) ale... no koowa, wtf??

http://www.e.strefa.pl/articles.php?pg=93&lng=pl

gdzie czytamy:

W styczniu 2007r Prezes Urzędu Kontroli Elektronicznej wydał decyzję o wpisaniu radyjek CB Uniden 520 i 510 XL do "Rejestru wyrobów niezgodnych z zasadniczymi wymaganiami" ...

czyli odpada :( :( czasem Misiaki sprawdzają, a ja na bombę nie chcę się posadzić ;( ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka grazny - nie mój komp i strasznie licho mi się na nim pisze :/

majki-m chodzi Ci o starą deklarację czyli homologację? ale to przecież nie da nic skoro już jest nieważna :blink:[br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 22:18_________________________________________________heh.. a aukcje już zdjęli.. no i tak właśnie to wygląda w tym kraju.. :wallbash:

tak więc jednak bym wolał coś z homologacją ;) [br]Dopisany: 22 Styczeń 2010, 23:17_________________________________________________tak patrzę i patrzę i rzeczywiście - wszyscy chwalą unidena (który odpada - nie ma homologacji) albo presidenta johnna II asc lub harry II. przy czym żeby to asc było poprawione.

z tych dwóch które polecacie? i skąd mam wiedzieć, że to asc jest już poprawione? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiam, koledzy ja posiadam CB president Johnny II i antenke presidenta florida, ten komplecik jest supe, pracuje w czechach przez to kazdy dzien tam jestem i chociazby z Karwiny odbieram nadawanie polaków oddalonych o ok 25 km wiec uwazam ze jest to bardzo dobry sprzet, przyczym uzywanego cb z president mozna kupic za dobre pieniądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Alana 109 to: Pracuje jako kierowca i gdy się przyjmowałem do pracy w ciężarówce miałem właśnie to radyjko. Nie wiem ile radyjko ma lat ale na dzień dobry radio nie działało i oddałem do naprawy, diagnoza - " zimny lut " lub "zimny styk" ( czytałem sporo opinii o alanach i to jest ich największa bolączka, koszt naprawy 30 zł. Po 6 - ściu miesiącach spokoju znów awaria. Radyjka w ogóle nie dało się włączyć - nie znam przyczyny ale za naprawę też policzyli 30 zł. No i po tej naprawie za jakieś dwa miesiące zgasło na amen. W jednym serwisie powiedzieli że nie do uratowania a w drugim leży już pewno z miesiąc i cisza - gość do tej pory naprawia. Powiedział mi że Alany w plastikowej obudowie nie nadają się do samochodów o twardym zawieszeniu ( do ciężarówki to już w ogóle ) i gość ma chyba rację bo na okres naprawy założyłem do ciężarówki swoje prywatne dwumiesięczne radyjko właśnie Alana 109 - po dwóch tygodniach użytkowania zauważyłem że radyjko dziwnie zaczęło mi przerywać , z nadawaniem tak samo coś jest nie tak. Ciężko to opisać ale radio ewidentnie szwankuje. Także myślę skasować szefa za tego mojego Alana i zostawić go w tej ciężarówce, a sam rozglądnę się za czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...