Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Stłuczka w Lublinie , lusterko i przerysowane całe auto


Rekomendowane odpowiedzi

:( Miałem dziś stłuczkę swoja Audi A4 Avant , jakiś stary dziadek przejechał Renault Megane z 1996r mi po całym moim boku błotnikiem i urwał lusterko od strony kierowcy :( na Al. Racławickich. 2h czekania przy -21C na niebieskich. Później mandat 300zł i 6pkt dla dziadka. A dla mnie zniszczone autko i jeżdżenie za kasa do HDI asekuracja ( mam nadzieje ze pokryje malowanie elementów i lusterek żebym nie musiał dokładać ze swojej kieszeni) :(

Znacie tą firmę , dobrze wycenia ? Czy gdyby po dostaniu odszkodowania zabrakło funduszy na malowanie elementów i wymianę lusterka to mogę się ubiegać jakoś o wyrównanie? Czy mogę np coś zrobić takiego ze oddaj auto do serwisu VW/Audi i niech tamci się rozliczają z ubezpieczycielem? Bo nie chciałbym żebym dostał mało a później szukał jakiegoś garażowego lakiernika który to zrobił by tanio. Proszę o podpowiedź co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ja niedawno miałem przejścia z HDI. Miałem taką większą kolizję, dziewczyna w Colcie wymusiła pierwszeństwo na skrzyżowaniu a ja ją staranowałem wręcz. Jej Colta zabrali od razu na szrot, nie było co z niego zbierać. U mnie został uszkodzony prawy przód i bok. Sprawczyni miała OC właśnie w HDI.

Kolizja miała miejsce w piątek wieczór, w poniedziałek rano zgłosiłem szkodę a rzeczoznawca pojawił się dopiero po tygodniu, po kilku moich ostrzejszych telefonach do HDI i zastraszaniem złożeniem zażalenia do centrali. Na moje pytanie o samochód zastępczy, zbyli mnie po chamsku. W ogóle kilka razy trafiłem tam na niezbyt przyjemne traktowanie więc radzę od razu bardziej stanowczo zabierać się z nimi do rozmowy. W ogóle poczytaj w necie co piszą o tej firmie. To co mi wyliczyli kosztorysowo to jedna wielka kpina, śmiech na sali. Twierdzili, że błotnik mogę kupić sobie za 100 zł na szrocie. Nie zastanawiałem się i oddałem auto na bezgotówkową naprawę. Gdy zobaczyli kosztorys warsztatu to na siłę chcieli uznać szkodę całkowitą, ale nie udało im się. Myślą, że każdego uda im się nabrać, nie ma im co pobłażać.

Widzę kolego, że jesteś z moich okolic, jak chcesz namiary na dobry warsztat, który dobrze naprawi auto i rozliczy się z ubezpieczycielem to odezwij się na GG lub PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to powiedz mi co mam zrobić:P ? Oddaje np do serwisu VW autorud w Stalowej Woli i mówię ze zapłaci HDi czy co ? Ja mam dobrego mechanika w swojej okolicy wszyscy go chwalą co prawda nie jest tani ale wszystkie auta naprawia i czeka sie w długiej kolejce u niego a na placu zazwyczaj zawsze stoi jeszcze 20 samochodów do naprawy, ostatnio widziałem nawet piękne A4 B7 stało rozbite do naprawy. Uzupełniłem wszystkie papiery i jutro rano mam podjechać pod ich siedzibę na oględziny i sesje zdjęciowa? Nie mogę np wziąć odszkodowania i jak np u mechanika wyjdzie więcej przyjechac z faktura do nich i wołać o wyrówananie. Co muszę zrobić żeby oddać do serwisu na bezgotówkowa naprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...