Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Który olej silnikowy jest syntetyczny ?


onsork

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Będąc fanem olejów tylko syntetycznych i poruszony wiedzą z tłumaczenia niemieckiego forum na temat "jaki olej?":

http://dray.pl/bmw/oleje.pdf

chciałbym poprosić ludzi mających wiedzę na ten temat o podanie, które oleje na chwilę obecną są syntetyczne.

Dla jasności interesują mnie producenci, a w dalszej kolejności ich produkty, które powstały TYLKO I WYŁĄCZNIE NA BAZIE OLEJÓW SYNTETYCZNYCH.

Proszę o wypowiedzi osoby, których wiedza ma poparcie w informacjach wybiegających poza etykiety na opakowaniach tychże produktów, czyli np.skład chemiczny na karcie charakterystyki produktu,bo jak wiemy informacja że: "olej jest w technologi syntetycznej" nie oznacza że jest to olej syntetyczny.

Chcąc uniknąć niejasności moje pytanie brzmi: KTÓRY OLEJ JEST SYNTETYCZNY I SKĄD TO WIADOMO ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe oleje syntetyczne robią tylko trzy firmy: LIQUI MOLY, MOTUL i MOBIL 1. Nie jestem ekspertem w dziedzinie olejów, ale czytałem parę dni temu o tym. Muszę poszukać gdzie to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ku ogólnej wiedzy - to, że na opakowaniu oleju jest napisane "full syntetyk" nie oznacza, że tam jest prawdziwy syntetyk. Jak na dziś z popularnych w Europie smarowideł mamy następujące prawdziwe syntetyki:

- Mobil 1 (tylko rodzina "1" ) - baza PAO,

- Motul serii 300V (baza estry), 8100 (baza PAO i estry) i większość "specyfików" (PAO),

- Valvoline Synt Power (PAO),

- Liqui Moly Synthoil (PAO).

Dostępny jest też doskonały olej syntetyczny (estrowy) do motocykli (nadaje się do benzyniaków) produkcji Fuchs-Silkolene.

Światową elitą olejową są jednak mało znane w Europie produkty:

- Red Line (np. http://www.redlineoil.com/product.aspx?pid=3&pcid=21 )

- Royal Purple ( http://www.royalpurple.com/xpr-racing-oil-rh.html )

Dla przykładu produkty Red Line są "nadworną" marką dla Mazdy Serii MPS.

Sam zalewam swoje wozy, rodziny i wszystkich znajomych Motulem albo Mobilem 1 ESP (dla tych z DPF/FAP). Zero problemów mechanicznych, motory czyste w środku, miękko i płynnie pracujące, bardzo rozsądne ceny za smarowidło (ok. 165-180 zł/5l Motula). Polecam w pełni produkty tej marki.

P.S. Wymieniam oleje co 10 kkm zawsze wraz z filtrem oleju i powietrza do silnika.

pozwoliłem zamieścić sobie cytat z jednego z wątków olejowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a chcesz lać do swojego AFNa taki olej?

zgodzę się z kolegami powyżej, że przedstawione przez nich produkty mogą być olejami syntetycznymi

Do twojego AFNa wystarczy spokojnie Motul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bish-kopt bardzo cenny cytat, a co do oleju do AFN to już inna dziedzina i odbiega od tematu.

...po prostu chcę być świadomym klientem i nurtuje mnie ten temat i wiedzieć który olej jest syntetyczny, bo uważam to za niesamowite osiągnięcie technologii i stosowanie w dzisiejszych czasach mineralnych lub jakichś "mieszanin" ma chyba tylko uzasadnienie w ekonomiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...