Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARJ] Błąd AIRBAG


arturo_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, odkąd kupiłem auto ciągle świeci mi się airbag. Podłączyłem pod VAG 311.2 i są takie błędy:

1) 00588 - Airbag Igniter: Driver Side (N95)

33-00 - Resistance too Low

(Zapalnik poduszki powietrznej kierowcy - N95, Obwód uruchamiania poduszki powietrznej 1 - strona kierowcy - N95)

2) 01217 - Side Airbag Igniter: Driver Side (N199)

32-00 - Resistance too High

Zapalnik bocznej poduszki powietrznej, strona kierowcy - N199

Gdy je kasuje to kontrolka gaśnie i za chwile znowu się zapala i są te same błędy. Ktoś wie co jest nie tak? Co trzeba zrobić żeby wszystko było jak należy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobne błędy czasem, jak odsunę fotel na maksa, albo przysunę do kierownicy wtedy rzuca tą kostką pod fotelem i chyba coś się tam rozłącza, u mnie kostka jest roztelepana, ale jak ją poprawię-docisnę, to mogę wykasować błąd i już się nie pojawia

oglądnij tą kostkę, może przeczyść styki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd pierwszy to może być taśma poduszki do wymiana może się już przetarła ale najpierw odłączyłbym poduszkę sprawdził i przeczyścił styki jak nie pomoże to wtedy trzeba brać się za taśmę.

Drugi błąd to tak jak kolega wyżej sprawdź i przeczyść kostkę po fotelem kierowcy.

Wszystko wykonuj na odłączonym aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam błąd

01217 - Zapalnik bocznej poduszki powietrznej; strona kierowcy (N199)

32-00 - Za duża wartość rezystancji

jak rozumiem z wcześniejszych wypowiedzi to chodzi o poduszkę w siedzeniu - czy tam może jest tylko czujnik ????

ha aj myślałem ze to przewody od ogrzewania siedziska :> :> :> :> :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten problem już rozwiązałem. Rozłączyłem kostki pod siedzeniem i popryskałem dosyć dobrze środkiem do czyszczenia styków. Usunełem błędy i do tej pory ich nie mam.[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2010, 16:15_________________________________________________I długo się nie nacieszyłem :( znowu zapalił się AIRBAG i znowu błąd 01217 - poduszka w siedzeniu. Więc jeszcze raz rozpiełem kostki, popryskałem i błąd się usunął ale nie na długo. Po przejechaniu jakieś 30 km znowu kontrolka się zapaliła. Tym razem żadne pryskanie nie pomogło, nie mogę skasować błędu. Ktoś ma jakieś pomysły, gdzie tkwi problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wykonuj na odłączonym aku...

A nie wystarczy że będzie tylko zapłon wyłączony ? w weekend biorę się za mój problem z AIR BAGiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...