Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Filtr węglowy


kiniogs

Rekomendowane odpowiedzi

witam koledzy. czy to normalne ze filtr węglowy który znajduje się na obudowie od filtra powietrza tak cyka??? :mysli: ostatnio slyszalem to cykanie a mechanik nie wiedzial czy to prawidlowo czy nie. a jezeli nie to czy ma to wplyw na falowanie obrotów??? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy. czy to normalne ze filtr węglowy który znajduje się na obudowie od filtra powietrza tak cyka??? :mysli: ostatnio slyszalem to cykanie a mechanik nie wiedzial czy to prawidlowo czy nie. a jezeli nie to czy ma to wplyw na falowanie obrotów??? :confused4:

To nie jest filtr tylko zawór tego filtra, że cyka to bardzo dobrze[br]Dopisany: 07 Luty 2010, 12:34_________________________________________________

... a mechanik nie wiedzial czy to prawidlowo czy nie ...

I proponuje jak najszybciej zmienić tego pseudo "mechanika" :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt tego zaworu i gdzie go znaleźć?? Bo próbowałem tego szukać w InterC i na alldrogo i nic nie znalazłem, chyba że występuje pod jakąś specyficzną nazwą.

U mnie raz cyka raz się wiesza i robi się podciśnienie w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez zaworek ma tak, że "tyka" potem na chwilę przestaje, znowu "tyka" i tak na okrągło. Na VAGu w 01[ENGINE] w grupie "070" możesz sobie sprawdzić w ostatniej pozycji powinno pisać zaraz po odpaleniu silnika "TEST ON" a za chwilę "EVAP OK"

A tak wygląda jakbyś nie wiedział :cool1:

_zYFr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod maską to ja go znalazłem :decayed:

Testów robić nie muszę bo syczenie z baku wyraźnie mi sygnalizuje że zawór niestety nie działa.

Czyszczenie i przedmuchiwanie robiłem 2 razy, ale ten czas szybko mija i chciałbym to wymienić na sprawny. Póki co pomykam na poluzowanym korku od baku :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest koszt tego zaworu i gdzie go znaleźć?? Bo próbowałem tego szukać w InterC i na alldrogo i nic nie znalazłem, chyba że występuje pod jakąś specyficzną nazwą.

http://sklep.intercars.com.pl/ w "wyszukiwarce" wpisz nr. tego zaworka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w IC szukałem po nazwie, ale bez rezultatu.

Numer który mam wpisać jest umieszczony na zaworze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer który mam wpisać jest umieszczony na zaworze?

Tak 058 133 517, ale sprawdź bo to różnie bywa

Zam. BOSCH 0280 142 300 - 271.16 PLN

Tu możesz sprawdzić ile kosztuje ori http://sklep.gajos.com.pl/sklep/ ~370 PLN (jest tam też za 140PLN ale z B na końcu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...