Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Zmiana radia na Alpine - pomożecie?


Rekomendowane odpowiedzi

witam

Wiem ze temat byl juz poruszany niejednokrotnie ale chcialbym informacji zawartej w malej pigulce. Chce wymienic radio ori na alpine i mam takie pytania:

1. co musze kupic aby nie kupic za malo ani za duzo i zeby wszystko dzialalo jak powinno (poprawny odbior stacji radiowych, dzialajace tylne glosniki)?

2. czy bedzie radio wylaczalo sie po stacyjce a jesli nie to czy jest mozliwosc aby tak bylo i jak to zrobic?

fakty:

audi a4

1998 rok

radio chorus I

brak subwoofera

kolor nadwozia - zielony metalik:)

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Miałem tak samo jak Ty, brak grającego tyłu i brak suba tylko radio było już nieorginalne bo blaupunkta bez kasety<samo radio>. Jak podpiełem inne radio to niezałaczało się więc pojechałem do gościa co się zajmuje car audio stwierdził, że żaden moduł bedzie niepotrzebny<źle były piny ustawione> i w moim jvc tylko zamienił dwa kable żółty z czerwonym i gra mi wszystko, a za 15min pracy wziął 20zł. Także może najpierw zasiegnij porady specjalisty podjedż do jakiegoś magika niech obejrzy, a zaoszczędzisz kupe kasy.

Teraz radio działa bez kluczyka, i grają wszystkie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego wszystko się zgadza tylko wiesz w czym jest problem jeśli radio gra ci bez kluczyka to znaczy że końcówka mocy jest zasilana cały czas sprawdź prąd spoczynku bo może się okazać że po kilku dniach postoju nie odpalisz auta wiec polecam podpiąć zasilanie po stacyjce czyli wyłączane kluczykiem wtedy na pewno jest wszystko ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego wszystko się zgadza tylko wiesz w czym jest problem jeśli radio gra ci bez kluczyka to znaczy że końcówka mocy jest zasilana cały czas sprawdź prąd spoczynku bo może się okazać że po kilku dniach postoju nie odpalisz auta wiec polecam podpiąć zasilanie po stacyjce czyli wyłączane kluczykiem wtedy na pewno jest wszystko ok

Ktoś miał chyba na myśli, ze radio można włączyć bez przekręconego kluczyka, a nie że jest włączone cały czas (włączaniem i wyłączaniem sterujemy odpowiednim przyciskiem w radiu)... Każde radio ma taką opcję, nazywa się to bodajże inteligencja zapłonu i działa to w zależności od tego jak podłączymy żółty i czerwony kabel zasilania pod radio. Można sobie ustawić jak kto woli i na pewno nie rozładuje to akumulatora, pod warunkiem że radio nie będzie włączone cały czas, ale to już chyba oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...