Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup na raty, a faktura VAT


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie

Zakupiłem laptopa na raty na osobę prywatną. Umowa została zawarta pomiędzy mną a bankiem. Chciałbym wsiąść od tego zakupu fakturę VAT na firmę. Czy jest to możliwe bo oczywiście 22 % wartości lapka droga nie chodzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem swojego lapka na raty to też chciałem wziąć fakturę na firmę ale Pani w mediamarkcie powiedziała że fakturę mogą wystawić tylko na osobę która wzięła raty i powiedziała że nie ma innej opcji i na firmę mi faktury nie wystawi :( mi się jakoś specjalnie nie chciało dociekać czy rzeczywiście tak jest czy to takie ich widzimisię. A i to było jakieś półtora roku temu może teraz się coś pozmieniało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak powiedziała ta franca w sklepie ;/ ale logicznie myslac, mogę iść do banku drzwi obok, wziąść kredyt na sprzęt, isc do sklepu wziąść lapka i wziasc fakture i tyle. Bo przecież i tak pomiędzy bankiem a mną umowa jest podpisywana w sprawie finansowania zakupu ww. sprzętu, a uzytkować może całkowicie kto inny. na przykładzie : ja płace za laptopa raty, a użytkuje go brat w firmie, chciał żebym ja mu zapłacił za laptopa ponieważ byłem mu winny pieniądze.... a co lepsze brat w zwykłym sklepie komputerowym kupił laptopa na raty na ŻONE a faktura została wystawiona na brata firmę bez żadnego problemu. Ja kupiłem w Euro RTV AGD niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,jeśli umowa z bankiem jest na określoną kwotę.

Nie,jeśli na określony cel (laptop),bo nie można tego samego towary sprzedać dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w malej firmie na bank by Ci wystawili.

a tekie media i inne sieci maja inen problemy niz Twoja faktura.

a inaczej.

dostales paragon? co jest na nim napisane? raty czy gotowka? bo jak masz paragon to mozesz w ciagu 7 dni prosic o fakture, a jezeli dostales fakture na siebie zeby bylo do rat to juz na bank lipa.

jak to mowia. nie kupuj laptopa w sklepie z pralkami :gwizdanie: :gwizdanie: cos w tym jest ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupywałem coś na raty w obi to babka mi powiedziała że na raty nie można wystawić faktury, ale jak brałem laptopa 3 miechy temu na raty to bez problemu mi wystawili fakture morał z tego taki że co sklep to obyczaj :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rachunek-potwierdzenie odbioru towaru. Lecz w nim jest napisane forma płatności " kredyt - raty" , numer umowy kredytowej oraz co gorsza dane osoby na którą są wzięte raty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie pytanie

Zakupiłem laptopa na raty na osobę prywatną. Umowa została zawarta pomiędzy mną a bankiem. Chciałbym wsiąść od tego zakupu fakturę VAT na firmę. Czy jest to możliwe bo oczywiście 22 % wartości lapka droga nie chodzi. Pozdrawiam.

Spokojnie możesz wziąć sobie fakturę VAT przy ratach, ale w sytuacji, kiedy osoba na którą są raty jest zatrudniona w danej firmie. Ja tak brałem laptopa DELL, więc potwierdzam, że nie ma problemu. Być może inaczej do rzeczy podchodzą większe sklepy typu MM, czy saturn - tego nie potrafię stwierdzić.

U mnie to przebiegło bez problemu i raczej nie powinno być inaczej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...