Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Darmowe porady radcy prawnego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Czy zna ktoś może numer do radcy prawnego, który by udzielił odpowiedzi na jakieś zapytanie za free? I czy w ogóle są takie oferty? Kiedyś słyszałem coś o tym, dlatego pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy zna ktoś może numer do radcy prawnego, który by udzielił odpowiedzi na jakieś zapytanie za free? I czy w ogóle są takie oferty? Kiedyś słyszałem coś o tym, dlatego pytam.

Takie instytucje działają przy Sądach - musisz dowiedzieć się tylko w jakie dni i w jakich godzinach przyjmują petentów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale to chyba nie za free...

Musiałbyś się dowiedzieć w jakich dniach - godzinach w danym sądzie taka instytucja jest do dyspozycji.

Może być taka informacja na stronie internetowej sądu.

Powinny być bezpłatne. Może nie we wszystkich sądach, jednak w większości są takie dyżury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary temat, ale może ktoś kiedyś będzie potrzebować - generalnie przy każdej okręgowej izbie radców prawnych są organizowane bezpłatne porady prawne udzielane przez radców i aplikantów, najczęściej jest to jeden dzień w tygodniu po ok. 1-2 h, łatwo sprawdzić czy i kiedy na stronach konkretnych izb, wystarczy wrzucić do wyszukiwarki "oirp ... (np. wrocław, poznan, warszawa)", wejśc na linka i tam szukać albo zadzwonić do izby i bezpośrednio szukać info w spr. bezpłatnych porad :cool1: powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie na uczelniach, w których jest Wydział Prawa. (działają pod przewodnictwem Profesorów, więc info jest zawsze pewne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie na uczelniach, w których jest Wydział Prawa. (działają pod przewodnictwem Profesorów, więc info jest zawsze pewne)

niby tak, ale z racji tego, że studenci się jeszcze uczą, to na poważniejsze tematy możemy nie otrzymać odpowiedzi, a aplikanci to jednak przynajmniej odrobinę bardziej uczeni :kox: adepci prawa

acha, przy okręgowych radach adwokackich też są organizowane nieodpłatne porady :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie, że w mniejszych miastach w urzedach tez są rady prawni, przynajmmniej u mnie tak jest. siedzi 2 dni w tygodniu i mieszkańcy przychodza po porade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...