Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Problem z parktronikiem po raz kolejny


HiRide

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczelo sie od tego ze wymienilem jeden z tylnych czujnikow.Bylo ok pare miesiecy.Potem wymienilem jeden z przednich czujnikow-bylo ok pare miesiecy.Ale wiadomo ze za dlugo dobrze byc nie moze :)

Teraz kiedy wlaczam PDC przyciskiem lub kiedy wybieram R od razu przez 3 sekundy buzer z przednich czujnikow pika bardzo szybko po czym przestaje i czujniki dzialaja,zarowno tyl jak i przod.Tak jest za kazdym razem kiedy wlacze pdc.W trakcie jego dzialania nie ma zadnych problemow i bledow.Na Vagu bledow nie ma,czujniki sa czyste-mylem je myjka i przedmuchalem sprezonym powietrzem ale to nic nie dalo.Co moze byc nie tak ? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wygląda to na uszkodzony czujnik :confused4: Nie przychodzi mi do głowy nic poza wymianą na nowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wygląda to na uszkodzony czujnik :confused4: Nie przychodzi mi do głowy nic poza wymianą na nowy...

Wszystkie "cykaja" tak samo,na vagu zero bledow.A wymiana w moim wypadku 4 czujnikow to koszt 500zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wygląda to na uszkodzony czujnik :confused4: Nie przychodzi mi do głowy nic poza wymianą na nowy...

Wszystkie "cykaja" tak samo,na vagu zero bledow.A wymiana w moim wypadku 4 czujnikow to koszt 500zl

witam Was,mam też problemik z PDC ale z tyłu.Sprawdzałem VAGiem i pokazuje że niby jeden z czujników jest padnięty ale co jakiś czas działa,czy jest możliwość że jest zabrudzony lub przytkany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wygląda to na uszkodzony czujnik :confused4: Nie przychodzi mi do głowy nic poza wymianą na nowy...

na poczatku tez tak bylo u mnie a potem padl calkowicie ....

Wszystkie "cykaja" tak samo,na vagu zero bledow.A wymiana w moim wypadku 4 czujnikow to koszt 500zl

witam Was,mam też problemik z PDC ale z tyłu.Sprawdzałem VAGiem i pokazuje że niby jeden z czujników jest padnięty ale co jakiś czas działa,czy jest możliwość że jest zabrudzony lub przytkany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wygląda to na uszkodzony czujnik :confused4: Nie przychodzi mi do głowy nic poza wymianą na nowy...

na poczatku tez tak bylo u mnie a potem padl calkowicie ....

Wszystkie "cykaja" tak samo,na vagu zero bledow.A wymiana w moim wypadku 4 czujnikow to koszt 500zl

witam Was,mam też problemik z PDC ale z tyłu.Sprawdzałem VAGiem i pokazuje że niby jeden z czujników jest padnięty ale co jakiś czas działa,czy jest możliwość że jest zabrudzony lub przytkany?

coś się odpowiedź nie wyświetliła :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - skoro za każdym razem masz sytuację że przód pika Ci bardzo szybko to ja tu widzę coś jak przekłamania w pracy sensora. Jeśli zasłonisz pojedynczo każdy czujnik to przy jednym - zgodnie z opisanym przez Ciebie objawem - bzyczek nie zapiszczy stałym sygnałem ale tak jak zwykle. Tak sprawdzisz który sensor jest źródłem problemów...

Sedi - sprawdź który to sensor (w buforze błędu masz napisane) - wyciągnij go i spróbuj wyczyścić. Jeśli nie pomoże to wymień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sedi - sprawdź który to sensor (w buforze błędu masz napisane) - wyciągnij go i spróbuj wyczyścić. Jeśli nie pomoże to wymień.

Bart-S duży problem zdjąć zderzak?VAG pokazuje niby mid-right że coś nie tak :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario - skoro za każdym razem masz sytuację że przód pika Ci bardzo szybko to ja tu widzę coś jak przekłamania w pracy sensora. Jeśli zasłonisz pojedynczo każdy czujnik to przy jednym - zgodnie z opisanym przez Ciebie objawem - bzyczek nie zapiszczy stałym sygnałem ale tak jak zwykle. Tak sprawdzisz który sensor jest źródłem problemów...

Kiedy juz przestanie glosnik z przodu szybko pikac,to podjezdzam do przeszkody i wszystko dziala ok wiec ostrzega ze sie do niej zblizam.W koncu nastepuje dlugi sygnal czyli STOP i co ciekawe kiedy wlacze wsteczny przy stalym sygnale z przodu i cofam,to ten staly sygnal juz sie nie wylacza mimo tego ze ani za mna ani przedemna nic nie ma.Dopiero reczne wylaczenie pdc pomaga.Znowu innym razem jest tak ze cofam i po konczonym manewrze przelaczam skrzynie na P,pdc dalej jest wlaczone ale nic nie pika bo nie ma przeszkod-znowu wlaczam wsteczny i slysze tylko krotkie pikniecie z tylu wiec jest tak jak powinno byc.Nie wiem czy moze byc uszkodzone cos innego niz czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...