Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Co z tym multitronikiem


dawcav6

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam a4 b6 1,9d 2003r multitronik od tygodnia, tyle sie naczytałem o tej skrzyni że powoli nabieram chęci na sprzedaż tego auta tyle jest złych opini na temat tej skrzyni moje a4 jeździ fajnie nie zauważyłem nic niepokojącego praca skrzyni bez zarzutu

co powinienem zrobić aby sie nie sypła skrzynia i co z tym olejem jedni dolewają jedni wymieniają a niektórzy nic z tym nie robią

co ja mam z tym zrobić kupiłem pierwsze auto w automacie i taka wtopa

prosze o porade pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym przejmować. Skrzynie te są coraz lepiej znane i jest coraz wiecej warsztatów, co je ogarnia. Obserwuj ja, zrob logi, sprawdz wersje softu i czy byla modyfikowana na 7 lamel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałem to już kilka razy co nie znaczy że sie uspokoiłem ;(

Kolego wybacz ale chyba nie czytałes z uwagą albo za bardzo skupiłeś się na opiniach użytkowników B5 (sorki za sarkazm ale sprawdźcie sami - to się potwierdza :rolleyes:). W "Encyklopedii" masz opisane procedury sprawdzenia skrzyni. Jeśli te testy skrzynia przejdzie pomyślnie - nie ma się czym martwić.

Odpowiadając na Twoje pytania:

- zacznij od sprawdzenia historii serwisowej (czy olej w skrzyni był wymieniany regularnie, czy cokolwiek działo się ze skrzynią, czy została wykonana modyfikacja na 7 lamel)

- zapnij VAG-a i sprawdź wersję sterownika oraz softu w module skrzyni (wrzuć tu screena, wtedy powiemy Ci więcej - chociaż korzystając z linka lettaleca sam możesz rozpracować temat sprzęgła)

- wymieniaj olej co 50/60tyś (jeszcze nie słyszałem o tym aby ktos dolewał - jeśli pojawi się jakiś wyciek trzeba go usunąć jak najszybciej)

- jeśli nic sie nie dzieje tzn. brak szarpania czy trybu awaryjnego na wyświetlaczu FIS - bądź dobrej myśli ;)

co ja mam z tym zrobić kupiłem pierwsze auto w automacie i taka wtopa

Myślę, że jeszcze odwołasz te słowa ;) Naprawdę nie rozumiem skąd to negatywne nastawienie... Czyja "opinia" tak Cię zraziła?

Ze spokojem posprawdzaj wszystko - a jak już potwierdzisz, że wszystko jest OK - ciesz się z jazdy bezapelacyjnie najbardziej komfortową przekładnią :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam możliwości go w domu podpiąć brak sprzętu, ale pod koniec przyszłego tygodnia będe miał książke serwisową to będe wiedział na czym stoje autem jeździł jeden właściciel 51rocznik mam nadzieje że nie katował tego auta zresztą widać że jest dopieszczone tylko

ta skrzynia nie daje mi spokoju i jestem pełen obaw

a gdzie moge podpiąć go pod VAGa żeby sprawdzić wersje sterownika oraz jaki jest soft ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej (i zarazem najtaniej :decayed:) będzie jeśli podjedziesz na lokalnego spota - koledzy na pewno przyjdą z pomocą i zVAGują Ci autko. Poszukaj w wątku Zlotowym - na pewno kogoś znajdziesz :)

Możesz także kupić swój interfejs - jakiś zwykły (np. od Viakena za 80zł: http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103), albo coś porządniejszego jak HEX+CAN - ale to już wydatek minimum 250zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki

mieszkam blisko gliwic czytałem już o tych spotach i nie ukrywam że spotkał bym sie z osobami z forum z tego co wiem spotykają sie w FORUM GLIWICE musze zagadać tylko czy ktoś wykona mi taką usługe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego większość złych opini jest od osób które nigdy nie miały do czynienia z tą skrzynią. Ja ci powiem że też jest to mój pierwszy automat i już innego nie kupie :good: :> jeżeli będziesz przestrzegać paru zasad to multi bę dzie tobie służył. Pozatym nieznam innej skrzyni która daje taki komfort jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...