Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylne oparcie A4 Avant problem z założeniem


yooo25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam A4 z 97 r.

zakupiłem piękny komplet czarnych foteli ale niestety poliftowych

Dziś pięknego dnia chciałem zamontować fotele tylne

Kanapę elegancko udało mi się włożyć boki też lecz z oparciami miałem już problem

w starych fotelach oparcia zatrzaskiwały się na tzw, ucho a w nowych zatrzaski wymagają bolca.

Dolny uchwyt też za bardzo nie pasuje.

Czy ktoś przerabiał temat i udało mu się to przeskoczyć i cieszy się polifotwymi fotelami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o tym było pisane i póki co to przymierzam się do przyrezania czegoś sensownego :wink4:

piszesz, że masz ucho zamiast bolca i w profilu masz samochód z '98r :mysli: coś tu nie pasi, bo bolce były po pierwszym lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już o tym było pisane i póki co to przymierzam się do przyrezania czegoś sensownego :wink4:

piszesz, że masz ucho zamiast bolca i w profilu masz samochód z '98r :mysli: coś tu nie pasi, bo bolce były po pierwszym lifcie

w opisie odświeżyłem auto o rok :blink: myślę czy nie rozebrać boczków i normalnie wspawać nakrętki a w nie wkręcić bolce od b4 (a stare uszy wykręcić. nie wiem jak z dolnym uchwytem i jak z miejscem na wspawanie nakrętek. Kurde ciekawe czy gra warta świeczki bo ten środek poliftowy zakupiłem w pięknym stanie ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dolne okrągłe mocowania musisz sobie indywidualnie przypasować, są mniej więcej o połowę za grube, ja pocieniłem je używając tokarki, ale wystarczy do tego kątówka. Ośki na dole od strony drzwi w przedliftach są grubsze i nie pasują do otworów w kanapie, ale wystarczy wyjąć plastikowe tuleje z oparć polifta, będzie wtedy pasować i nie stuka chociaż zostaje z 0,5 mm luzu.

Bolce od zatrzasków- tu najlepiej byłoby sprawdzić w którym miejscu montowany jest bolec z polifta (może któryś z Kolegów od poliftingowych aut podrzuci zdjęcie), doraźnie wystarczy wykręcić stare haki i zostawić bez blokady, nie będą się kłaść, ja tak zrobiłem tymczasowo bo chciałem wstawić komplet na raz, a z tyłu i tak nikt nie jeździ, za bardziej zgrabne rozwiązanie zabiorę się kiedy będzie trochę wolnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dolne okrągłe mocowania musisz sobie indywidualnie przypasować, są mniej więcej o połowę za grube, ja pocieniłem je używając tokarki, ale wystarczy do tego kątówka. Ośki na dole od strony drzwi w przedliftach są grubsze i nie pasują do otworów w kanapie, ale wystarczy wyjąć plastikowe tuleje z oparć polifta, będzie wtedy pasować i nie stuka chociaż zostaje z 0,5 mm luzu.

Bolce od zatrzasków- tu najlepiej byłoby sprawdzić w którym miejscu montowany jest bolec z polifta (może któryś z Kolegów od poliftingowych aut podrzuci zdjęcie), doraźnie wystarczy wykręcić stare haki i zostawić bez blokady, nie będą się kłaść, ja tak zrobiłem tymczasowo bo chciałem wstawić komplet na raz, a z tyłu i tak nikt nie jeździ, za bardziej zgrabne rozwiązanie zabiorę się kiedy będzie trochę wolnego czasu.

dziś wyjąłem stare oparcia i chciałem założy, przypasować te polifotwe, dolny (ten środkowy) uchwyt jest około 3cm przesunięty i nie da rady włożyć w nie polifty :confused4: żeby kółkami zaparły się w metalowe szyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolce od zatrzasków- tu najlepiej byłoby sprawdzić w którym miejscu montowany jest bolec z polifta (może któryś z Kolegów od poliftingowych aut podrzuci zdjęcie), doraźnie wystarczy wykręcić stare haki i zostawić bez blokady, nie będą się kłaść, ja tak zrobiłem tymczasowo bo chciałem wstawić komplet na raz, a z tyłu i tak nikt nie jeździ, za bardziej zgrabne rozwiązanie zabiorę się kiedy będzie trochę wolnego czasu.

lipa z tymi bolcami, sprawdzałem w poliftach, porównywałem, mierzyłem i kurfa ciężka opcja, bo tam wszystko jest zupełnie inaczej (blacha pod boczkami) i nie da się dorezać ori bolców :wallbash:.

już mam pewien plan jak do tego się zabrać, ale muszę poczekać na cieplejsze dni (ostanie lato za szybko się skończyło) :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co tam wymyślisz, ja też mam pewien pomysł, ale na razie brak czasu na realizację :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo :thumbdown: może bym znalazł trochę czasu jak bym miał cieplutki garaż, ale przy tej temperaturze zdejmowanie boczków wiąże się z połamaniem tych spinek :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...