Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Tylne oparcie A4 Avant problem z założeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

posiadam A4 z 97 r.

zakupiłem piękny komplet czarnych foteli ale niestety poliftowych

Dziś pięknego dnia chciałem zamontować fotele tylne

Kanapę elegancko udało mi się włożyć boki też lecz z oparciami miałem już problem

w starych fotelach oparcia zatrzaskiwały się na tzw, ucho a w nowych zatrzaski wymagają bolca.

Dolny uchwyt też za bardzo nie pasuje.

Czy ktoś przerabiał temat i udało mu się to przeskoczyć i cieszy się polifotwymi fotelami :)

Opublikowano

już o tym było pisane i póki co to przymierzam się do przyrezania czegoś sensownego :wink4:

piszesz, że masz ucho zamiast bolca i w profilu masz samochód z '98r :mysli: coś tu nie pasi, bo bolce były po pierwszym lifcie

Opublikowano
  • Autor

już o tym było pisane i póki co to przymierzam się do przyrezania czegoś sensownego :wink4:

piszesz, że masz ucho zamiast bolca i w profilu masz samochód z '98r :mysli: coś tu nie pasi, bo bolce były po pierwszym lifcie

w opisie odświeżyłem auto o rok :blink: myślę czy nie rozebrać boczków i normalnie wspawać nakrętki a w nie wkręcić bolce od b4 (a stare uszy wykręcić. nie wiem jak z dolnym uchwytem i jak z miejscem na wspawanie nakrętek. Kurde ciekawe czy gra warta świeczki bo ten środek poliftowy zakupiłem w pięknym stanie ;(
Opublikowano

Te dolne okrągłe mocowania musisz sobie indywidualnie przypasować, są mniej więcej o połowę za grube, ja pocieniłem je używając tokarki, ale wystarczy do tego kątówka. Ośki na dole od strony drzwi w przedliftach są grubsze i nie pasują do otworów w kanapie, ale wystarczy wyjąć plastikowe tuleje z oparć polifta, będzie wtedy pasować i nie stuka chociaż zostaje z 0,5 mm luzu.

Bolce od zatrzasków- tu najlepiej byłoby sprawdzić w którym miejscu montowany jest bolec z polifta (może któryś z Kolegów od poliftingowych aut podrzuci zdjęcie), doraźnie wystarczy wykręcić stare haki i zostawić bez blokady, nie będą się kłaść, ja tak zrobiłem tymczasowo bo chciałem wstawić komplet na raz, a z tyłu i tak nikt nie jeździ, za bardziej zgrabne rozwiązanie zabiorę się kiedy będzie trochę wolnego czasu.

Opublikowano
  • Autor

Te dolne okrągłe mocowania musisz sobie indywidualnie przypasować, są mniej więcej o połowę za grube, ja pocieniłem je używając tokarki, ale wystarczy do tego kątówka. Ośki na dole od strony drzwi w przedliftach są grubsze i nie pasują do otworów w kanapie, ale wystarczy wyjąć plastikowe tuleje z oparć polifta, będzie wtedy pasować i nie stuka chociaż zostaje z 0,5 mm luzu.

Bolce od zatrzasków- tu najlepiej byłoby sprawdzić w którym miejscu montowany jest bolec z polifta (może któryś z Kolegów od poliftingowych aut podrzuci zdjęcie), doraźnie wystarczy wykręcić stare haki i zostawić bez blokady, nie będą się kłaść, ja tak zrobiłem tymczasowo bo chciałem wstawić komplet na raz, a z tyłu i tak nikt nie jeździ, za bardziej zgrabne rozwiązanie zabiorę się kiedy będzie trochę wolnego czasu.

dziś wyjąłem stare oparcia i chciałem założy, przypasować te polifotwe, dolny (ten środkowy) uchwyt jest około 3cm przesunięty i nie da rady włożyć w nie polifty :confused4: żeby kółkami zaparły się w metalowe szyny
Opublikowano

Bolce od zatrzasków- tu najlepiej byłoby sprawdzić w którym miejscu montowany jest bolec z polifta (może któryś z Kolegów od poliftingowych aut podrzuci zdjęcie), doraźnie wystarczy wykręcić stare haki i zostawić bez blokady, nie będą się kłaść, ja tak zrobiłem tymczasowo bo chciałem wstawić komplet na raz, a z tyłu i tak nikt nie jeździ, za bardziej zgrabne rozwiązanie zabiorę się kiedy będzie trochę wolnego czasu.

lipa z tymi bolcami, sprawdzałem w poliftach, porównywałem, mierzyłem i kurfa ciężka opcja, bo tam wszystko jest zupełnie inaczej (blacha pod boczkami) i nie da się dorezać ori bolców :wallbash:.

już mam pewien plan jak do tego się zabrać, ale muszę poczekać na cieplejsze dni (ostanie lato za szybko się skończyło) :wink4:

Opublikowano

Zobaczymy co tam wymyślisz, ja też mam pewien pomysł, ale na razie brak czasu na realizację :wink4:

Opublikowano

mam to samo :thumbdown: może bym znalazł trochę czasu jak bym miał cieplutki garaż, ale przy tej temperaturze zdejmowanie boczków wiąże się z połamaniem tych spinek :disgust:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.