Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Brak świateł mijania z tyłu, prosze o pomoc.


hadzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem nie mam świateł mijania tył :Nie świecą

Żarówki wymienione na wszelki wypadek choć były dobre

Przednie mijania działają prawidłowo , tył stop ok,biegu wstecznego ok,awaryjne ok

Bezpieczniki sprawdzone wszystkie sprawne

Jaka może być przyczyna awarii ??? Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu są tylko jedne światła (Postojowe,mijania,długie ) to są te same .Jak zmienisz na długie to z tyłu świecą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, jeśli reszta świateł w lampach działa to nie jest to masa, czyli to plus, a według opisu bezpieczników prawa i lewa strona "postojów" jest zabezpieczona oddzielnie, czyli powinny "iść" do tyłu osobne kable dla prawej i lewej lampy. Czyli trzeba by było przemierzyć kontrolką gdzie ginie ten plus. Zacząć od lampy, czy jest na żarówce, nie ma? to czy jest na złączu które wchodzi do lampy, nie ma? kolor kabla i którędy idzie wiązka, czy nie jest pocięta, lub pokłuta.

Spotkałem się z uszkodzeniami wewnątrz lamp - np. poprzerywane styki, niekontaktujące złącza itp.

Albo pokłute kable - ktoś np. elektryk przy montażu alarmu, sprawdzał kontrolką w progu kable kłując je i później nie zaizolował - kabelek leży sobie trochę w wilgoci i gnije wewnątrz.

No i oczywiście fabryczne zaciskane łączenia kabli w instalacji - uszkodzone - a czemu akurat od świateł pozycyjnych? bo najczęściej używane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączony kierunkowskaz i wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to powinny świecić postojówki z jednej lub z drugiej strony zależnie w którą stronę jest włączona manetka od kierunków. Czy tak świeci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz włączony kierunkowskaz i wyjmiesz kluczyk ze stacyjki to powinny świecić postojówki z jednej lub z drugiej strony zależnie w którą stronę jest włączona manetka od kierunków. Czy tak świeci?

sprawdz tak jak pisał chudineze byc moze ze w manetce styki nie zwieraja sie :mysli:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem jak właczę światła drogowe giną mi pozycje z tyłu ?? przyczyna może leżeć w manetce?? :mysli: czy w tym że mam z przodu inne światła tzn nie ori lampy Sonar... fabrycznie były bosch z przeciwmgielnymi i aby działały przednie ringi tzn pozycje muszę mieć na konsoli właczony przycisk od przecimgielnych... jak wyłączę to nie mam pozycji z tyłu a ni z przodu... ;/

kolego handzior być może przyczynę mamy tą samą tzn manetki.... tylko najlepiej by założyć drugie na podmiankę i sprawdzić..... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem problem z manetka. Po przekręceniu na pozycje swieciły wszystkie. gdy przełaczyłem na mijania pozycje juz gasły.Okazało sie ze styki w manetce sie nie zwierały.Więc najpierw sprawdził bym manetkę :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to może w tym tyg postaram się przemienić manetke z brata audi :) opowiem o skutkach :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...