Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Problem z uruchomieniem silnika po wymianie rozrządu.


badboy99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam bardzo wazne dla mnie pytanie czy wymiana rozrzadu moze miec wplyw na to ze silnik ciezko pali??? Przed wymiana mroz czy nie to palil na dotyk a teraz jak postoi jakis czas to juz trzeba dlugo krecic. Co moze byc przyczyna?? Czy moze mechanicy cos spartolili bo jak tak to musze reklamowac

[mod] silnika sie nie odpala tylko sie go uruchamia [Musashi][/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że może mieć wpływ. Przede wszystkim mechanik mógł źle ustawić kąt wtrysku.

:vaglogi:

P.S. Zmień nazwę tematu, bo Ci go zaraz skasują ;)[mod]nie skasują tylko upomną i poprawią... :wink4:[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak kupiłem moje audi to mialem problemy dlugo krecil a jak zapalil to klekotal przez chwile.po wymianie rozrzadu bylo juz ok wiec musi to miec wpływ na palenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musieli zrobic cos nie tak... A w jaki sposob wymiana rozrzadu mogla wplynac na to ze zle pali?? Jednym slowem co zrobili zle?? :disgust: Pytam bo nie wiem czy mam im mowic ze to ich wina czy zaplacic i podpiac vaga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli musieli zrobic cos nie tak... A w jaki sposob wymiana rozrzadu mogla wplynac na to ze zle pali?? Jednym slowem co zrobili zle?? :disgust: Pytam bo nie wiem czy mam im mowic ze to ich wina czy zaplacic i podpiac vaga :(

co mogli zrobic zle to juz kolega proton2 napisal (jedna z najczestszych przyczyn zlego odpalania). Problem w tym ze aby dokladniej rozpoznac, co (byc moze) zrobione jest niedokladnie, nalezy jednak zrobic logi: statycznie 000, 001, 004, 007, 013, 014 oraz bs 004

chyba wystarczy, ale moze bardziej doswiadczeni koledzy 'dorzuca' jeszcze jakas grupe :)

jezeli masz zamiar pojechac do warsztatu aby podpieli vaga i pokazali Ci jakie sa zapisane bledy - to (pomijajac ekstremalne przypadki : 550) chyba podarowalbym sobie. Na pewno ktos z forumowych kolegow (w Twoim rejonie) ma vaga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak mechanik wymieniał rozrząd to nie ustawił pompy wtryskowej bo według niego tego się nie robi przy wymianie rozrządu :shocked:

I nie pomogły tłumaczenia że po zrobieniu rozrządu auto nie pali od pierwszego bo pompa jest przestawiona.

Efekty

- więcej do tego mechanika nie pojechałem.

- kat wtrysku ustawił mi grzanek85 w swoim garażu (nasz klubowy guru)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jak mechanik wymieniał rozrząd to nie ustawił pompy wtryskowej bo według niego tego się nie robi przy wymianie rozrządu

i teoretycznie ma racje .... jezeli oczywiscie zostaly uzyte wszystkie blokady to co sie ma przestawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...