Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ABC] Wentylator często się włącza-dlaczego?


mlodysowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam takie pytanko odnośnie częstego załączania się wentylatora temperatura nie przekracza 90stopni przy jeździe po mieście a załącza się wentylator czy to normalne od niedawna jestem posiadaczem v6 i nie wiem czy szukać jakiejś przyczyny tych zachowań czy też jest wszystko ok i tak ma być ; :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy obecnych temp. zewnętrznych nie jest to zbytnio normalne (chociaż wentylator załącza się wtedy kiedy ma taką potrzebę co może wskazywać że nie masz dobrego przepływu może pompa siada), sprawdź jaką masz temp. na klimatroniku bo to wskazanie na zegarach nie jest do końca dokładne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro słyszysz bulgotanie w środku to na bank masz zapowietrzoną nagrzewnicę, a ta mała dziórka w chłodnicy prawdopodobnie zapoetrza Ci co raz bardziej układ, a wymieniałeś termostat jak już miałeś zrzucony cały przód przy wymianie rorządu? Popierwsze wyeliminuj wyciek i podjedź do dobrego warsztatu na dokładne odpowietrzenie układu, odpowietrzanie V6 jest kłopotliwe przy domowych sposobach a w dobrym warsztacie maja przyżad do tego, i będzie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

termostat też był wymieniany. Dobry warsztat hmmm :naughty: w okolicy nie znam takiego a samodzielnie jest jakis sprawdzony sposów aby odpowietrzyć ? a i czy spróbować najpierw uszczelnic chłodnice uszczelniaczem w płynie czy dać se spokój funduszy troszke brakuje żeby wymieniac teraz chłodnice, w pierwszej kolejności musze zawieszenie wymieniyc bo cuś skrzypi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie wlewaj żadnych specjałów do uszczelniania chłodnicy bo to tylko chwilowa naprawa, w ukł chłodzenia wytwarza się bardzo duże ciśnienie i żadne tam specyfiki długo nie potrzymają, lepiej zbieraj fundusze szybko skoro masz jeszcze zawieche do remontu, a co do odpowietrzania to chodzi głównie oto żeby unieśc zbiorniczek wyrównawczy najwyżej jak sie da przy odpowietrzaniu, u mnie w Bosh servisie maja przyżądzik do tego, nakręcają na zbiorniczek długą przedłóżkę i odpowietrzają bez problemowo. Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

około 2 setek na miesiąc. z tego co zauważyłem są tam dwa wentylatory jedno na wiskozie a drugie nie , załącza mi się ten wentylator co nie jest na wiskozie wydaje mi się że to jest od klimy , im cieplej sie robi na dworze tym częściej załącza się wentylator wczoraj przy dłuższej jeździe po mieście praktycznie chodził cały czas podejrzewam że gdzieś może być zwarcie na przewodach bo czasami ma odbicia włączy się na 5 sekund i się wyłączy i po 10s znów pracuje :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna sytuacje w b6 2.0 z tymi wentylatorami chodzily prawie nonstop podlacz pod vaga i sprawdz czujniki bo moze byc walnienty umnie byl zepsuty czujnik i pokazywalo na vagu -48st. w b6 ten czujnik znajduje sie na na przewodzie miedzy termostatem a chlodnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...