Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wklejenie szyby tylnej- uszczelki dookoła??


admin20

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z wklejeniem tylnej szyby- A mianowicie czy idą dookoła jakieś uszczelki czy tylko się ją wkleja i nic więcej?? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelka a właściwie taka cieniutka gumka powinna już być przy szybie. Oprócz niej niczego więcej nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie nie mam tej gumeczki :( gdzie można ją zdobyć?? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skąd masz szybę :) jeśli kupujesz nową to ta gumka już jest a jeśli kupiłeś uzywkę to jej napewno nie będzie :)

Jedz do tych którzy specjalizuja sie wklejaniem szyb maja tych uszczelek od koloru do wyboru :)

aso lub szrot

W ASO raczej się tego nie dostanie bo to nie jest rzecz która mozna kupic osobno bo występuje razem z szyba. Znając ASO powiedzą ze mają taką uszczelkę ale trzeba kupic ją z szybą :naughty:

Na szrocie też wątpie zeby sie znalazło coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie. kupiłem tą szybę z popularnego serwisy all..... :decayed: no ale niestety nie było uszczelki i się tak zastanawiałem czy coś w tych przerwach musi być :kwasny: no teraz to wiem i skoczę do pobliskiego warsztatu co wklejają i się dowiem\:) dzieki :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba z allegro jest napewno z jakiegoś rozbitka i jak ją wycinali to uszczelka poszła się jeba* :naughty: ale to normalna rzecz.

Tak jak już pisałem, jedz do tych co wklejają szyby, oni mają napewno takie uszczelki.

A tak BTW to ile dałeś za ta szybę z allegro?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Odświeżę troszkę temat.

W B6 wychodzącym z fabryki , dookoła tylnej szyby rzeczywiście była uszczelka , w B7 już tej uszczelki niet. Kupując szybę nową do B6 czy będzie to ASO , AUTOVER czy JAAN szyba będzie bez uszczelki. Kiedyś musiałem zresztą bardziej zgłębić się w temat i pisemna odpowiedź od Kulczyk Tradex brzmiała następująco :

"szyba o nr kat.8E9 845 501 E NVB (tylna do B6 ) została zakupiona przez Autoryzowaną Stację Serwisową VW i Audi (Rowiński i Wajdemajer) u polskiego importera - firmy Kulczyk Tradex Sp . z o.o. Importer pragnie poinformować że wszystkie części sprzedawane przez niego za pośrednictwem autoryzowanej sieci serwisowej są pełnowartościowym towarem pochodzącym bezpośrednio z koncernu Volkswagen AG . Wspomniana powyżej szyba zakupiona do samochodu o nr VIN WAUZZZ8E24AXXXXXX występuje bez wulkanizowanej uszczelki biegnącej dookoła niej. Jest to produkt spełniajacy wszystkie normy i wymogi jakościowe koncernu VAG. Konstrukcja szyby nie wpływa w sposób negatywny na trwałość i zużycie jakichkolwiek innych elementów tego samochodu"

zdrów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Odświeżę troszkę temat.

W B6 wychodzącym z fabryki , dookoła tylnej szyby rzeczywiście była uszczelka , w B7 już tej uszczelki niet. Kupując szybę nową do B6 czy będzie to ASO , AUTOVER czy JAAN szyba będzie bez uszczelki. Kiedyś musiałem zresztą bardziej zgłębić się w temat i pisemna odpowiedź od Kulczyk Tradex brzmiała następująco :

"szyba o nr kat.8E9 845 501 E NVB (tylna do B6 ) została zakupiona przez Autoryzowaną Stację Serwisową VW i Audi (Rowiński i Wajdemajer) u polskiego importera - firmy Kulczyk Tradex Sp . z o.o. Importer pragnie poinformować że wszystkie części sprzedawane przez niego za pośrednictwem autoryzowanej sieci serwisowej są pełnowartościowym towarem pochodzącym bezpośrednio z koncernu Volkswagen AG . Wspomniana powyżej szyba zakupiona do samochodu o nr VIN WAUZZZ8E24AXXXXXX występuje bez wulkanizowanej uszczelki biegnącej dookoła niej. Jest to produkt spełniajacy wszystkie normy i wymogi jakościowe koncernu VAG. Konstrukcja szyby nie wpływa w sposób negatywny na trwałość i zużycie jakichkolwiek innych elementów tego samochodu"

zdrów

Cytat z Etki: "tylne szyby wersji avant 8e9 845 501 ci 8e9 845 501 d zostały zastąpione

szybami 8e9 845 501 f i 8e9 845 501 e.

boczna listwa gumowa do poprzednich

szyb nie jest dłużej dostępna.

nowe szyby w zamian posiadają prosty

profil."

Zatem skąd wziąć uszczelkę do szyby z krzywym profilem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...