Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHH] Odłączenie akumulatora


Kurak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie.. Podczas jazdy wypięła mi się klema od akumulatora zapiszczało mi 3 razy zapaliła się kontrolka abs i wykrzyknik. Zgasiłem auto zapiąłem klemę no i generalnie wszystko jest ok. Jak myślicie czy przy takim czymś mogły powstać jakieś usterki wewnętrzne? Wiem wiem każdy mi powie podepnij pod VAG. Mam auto dopiero bodajże 3 tygodnie i jeszcze nie zdążyłem się zaopatrzyć w kabel a niestety jeździć do mechanika z każdym podłączeniem do kompa to nie bardzo. Jutro jadę z inną usterką także przy okazji poproszę o sprawdzenie VAGiem. Dodam że po odłączeniu się tej klemy nie zauważyłem aby coś się z autem podziało. Tzn nie zauważyłem nic niepokojącego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przejmuj się-żadnych usterek to nie spowoduje-zapiszczało,bo prąd był w danym momencie za niski(poniżej 11v) i działa to alarmowo na sytem ABS i wszystko ,co z nim powiązane-to normalne ostrzeżenie komputera,że coś się dzieje z autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź.. z racji jeszcze innego problemu ściągnąłem dzisiaj książkę "sam naprawiam auto" i tam właśnie przy okazji tematu akumulatora wyczytałem, że odłączenie aku z włączonym zapłonem może spowodować uszkodzenie ukladu wtryskowego, alternatora itd. Jeszcze raz dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...