Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Migające lampy led


cyganeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Od kilku dni moim problemem są tylne lampy led a mianowicie sposób w jaki działają!! A więc po przekręceniu kluczyka zaczynają chwile mrygac po czym pojawia się błąd na komputerze i nie gaśnie on do momentu włączenia świateł!! Podobnie jest przy wrzuceniu wstecznego,wszystko jest ok ale gdy tylko wrzucam wsteczny zapala się błąd i prawa lampa zaczyna mrygac!!! Mam nadzieję że ktoś będzie w stanie mi pomóc!! Z góry dziękuje i pozdrawiam :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te lampy to masz od dawna , czy świeżo zamontowane ?

Pytam bo komputer po włączeniu zapłonu wykonuje test żarówek podając na wszystkie niewielki prąd i mierzy napięcie na żarówkach w tym momencie, oceniając czy żarniki są dobre.

Lampy led bez rezystorów bocznikowych lub z uszkodonymi rezystorami będą właśnie się zapalać, a komp zinterpretuje to jako uszkodzoną żarówkę.

Nie wiem jak w b6, ale w b7 sterowanie świateł idzie po CAN-ie i np. światła stopu i pozycyjne są realizowane przez tą samą żarówkę, której jasność reguluje sterownik zmieniając wypełninie impulsów napięcia podawanich na żarnik.

Powyższe zagadnienia obrazują skalę problemu przy wymianie lamp na ledowe, praktycznie nie obejdzie się bez odpowiednio dobranych rezystorów bocznikowych, na których napięcie w momencie testu, jak i prąd pobierany w czasie włączenia musi mieć wartość zbliżoną do ori żarówek, a co za tym idziei moc wydzielana na nich będzie podobna jak w żarówkach :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...