Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFB] Duży wzrost spalania

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam otoz z dnia na dzien autko zaczelo wiecej palic mianowice zawszle lalem rowne 10l(41.40zl) i robilem kolo115-120km a teraz zalalem 10l tego samego paliwa z tej samej stacji i zrobilem 81km i juz musilalem tankowac bo rezerwa nastepnie za 20zl(5l) robilem 55-60km a teraz 35 40 co moze byc powodem takiego wzrostu spalania STYL JAZDY SIE NIE ZMIENIL jak jezdzilem tak jezdze ta sama trasa z takimi samymi predkosciami/

pozdrawiam

Opublikowano

chrzczą nawet na BP... Shellach itp...

Opublikowano

niekoniecznie jest to złe paliwo....

czynników może być wiele, od lejących wtrysków po dłuższe łapanie temperatury po mikro wycieki itd itp

W kolegi AFN-ie był kiedyś taki numer że zaczął mu trochę więcej palić, niby nie dużo ale poniżej 6,5 na trasie zejść się nie dało, wszytko było niby ok, miał moc, nie kopcił, 0 błędów, plam na drodze nie zostawiał ale dlatego że prawie cały czas jest mokro :polew: okazało się przy wymianie filtra paliwa że jest cały w ropie :blink: i przy odpaleniu pocieka po nim trochę ropka, na prawdę minimalnie. Co ciekawe w aucie nie śmierdziało ropą oraz auto się nie zapowietrzało

Opublikowano

Witam otoz z dnia na dzien autko zaczelo wiecej palic mianowice zawszle lalem rowne 10l(41.40zl) i robilem kolo115-120km

Takie spalanie to miałes w mieście czy trasa??

Opublikowano
  • Autor

dodam ze temp glownie jest ponizej 60stopni a przy dosc szybszej jezdzie 70 max[br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 18:09_________________________________________________

Witam otoz z dnia na dzien autko zaczelo wiecej palic mianowice zawszle lalem rowne 10l(41.40zl) i robilem kolo115-120km

Takie spalanie to miałes w mieście czy trasa??

90% miasto

Opublikowano
dodam ze temp glownie jest ponizej 60stopni a przy dosc szybszej jezdzie 70 max

termostat

Opublikowano
  • Autor

i przez termostat autko wiecej pali?

Opublikowano
dodam ze temp glownie jest ponizej 60stopni a przy dosc szybszej jezdzie 70 max

termostat

no to raczej ważne zdanie... stąd spalanie...

Opublikowano

niedogrzane auto pali sporo więcej

Opublikowano
  • Autor

radzicie jakis zamiennik czy ori i czy jest opcja zeby wymienic go w domu czy trzeba do mechaniora[br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 18:16_________________________________________________dodam jeszcze ze jak odpalam auto rano to odrazu zaczyna dzialac wiatrak chlodnicy a chyba nie powinien odrazu sie zalaczac

Opublikowano

zależy który wiatrak bo jeden się kręci cały czas bo jest na pasku :cool1:

radzicie jakis zamiennik czy ori i czy jest opcja zeby wymienic go w domu czy trzeba do mechaniora

tylko ORI, różnica w cenie nie taka straszna a chociaż działają dobrze....

myślę że mechanik Ci się przyda

Opublikowano
  • Autor

no sa 2 jeden od chlodnicy a drugi od klimy kreci sie ten od chlodnicy

Opublikowano

no i on się kręci od razu po odpaleniu nawet przy -40*C

Opublikowano
  • Autor

ok dzieki :) to jutro jade po termostat tylko jechac gdzies do motoryzacyjnego czy lepiej do ASO?

Opublikowano

w dobrym motoryzacyjnym czasem można dostać ori z audi/vw a

Opublikowano
  • Autor

A jest opcja ze to moze byc czujnik temp ? jestecie pewnie ze to termostat?bo tak wyczytalem i koszt miany to kolo 200zl +termostat

Opublikowano

jeśli masz wątpliwości to podłącz go pod VAGa

Opublikowano

dodam ze temp glownie jest ponizej 60stopni a przy dosc szybszej jezdzie 70 max[br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 18:09_________________________________________________

Witam otoz z dnia na dzien autko zaczelo wiecej palic mianowice zawszle lalem rowne 10l(41.40zl) i robilem kolo115-120km

Takie spalanie to miałes w mieście czy trasa??

90% miasto

Z tego co piszesz to spalanie jakie wczesneij miałeś by wychodzilo 8,3 l/100 km. W zimie i przy jezdzie 90% miasto taki wynik jest nieosiągalny w 2,5 :)

Opublikowano

radzicie jakis zamiennik czy ori i czy jest opcja zeby wymienic go w domu czy trzeba do mechaniora[br]Dopisany: 12 Marzec 2010, 18:16_________________________________________________dodam jeszcze ze jak odpalam auto rano to odrazu zaczyna dzialac wiatrak chlodnicy a chyba nie powinien odrazu sie zalaczac

Wiatrak masz na wiskozie... wiec się cały czas kreci. :wink4:

Opublikowano

no już mu to napisałem :decayed:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.