Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Olej MoS2 Leichtlauf - Liqui Moly 10w40 z dwusiarczkiem molibdenu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy ktoś uzywa ww. olej? Przeczytałem o nim dużo ciekawych rzeczy:

W wiosenno-letnich warunkach pogodowych po uruchomieniu silnika olej będący w misce olejowej zasila układ w ciągu trzech sekund - wyjaśnia Jarosław Urbanowicz z firmy Liqui Moly Polska, importera olejów. - To znaczy, że silnik przez trzy sekundy jest poddawany niszczącemu tarciu. W warunkach zimowych czas ten wydłuża się nawet do 17 sekund!

Dlatego tak istotne jest, by zimą stosować oleje, które zachowują dobrą płynność w niskich temperaturach. Mówi o tym pierwsza liczba w oznaczeniu SAE 0W, 5W, 10W.

Wpływ na właściwości oleju mają też specjalne dodatki, modyfikatory tarcia wpływające na grubość filmu olejowego (smarnego). Film to powłoka smarująca (zmniejszająca tarcie), która pozostaje na elementach silnika nawet wtedy, gdy ten ostygnie i spłynie do miski olejowej. Niektórzy producenci dodają takich uszlachetniaczy do gotowych olejów. Inni proponują zakup tych dodatków oddzielnie. Przykładem tego pierwszego rozwiązania jest olej MoS2 Leichtlauf (Liqui Moly) z dwusiarczkiem molibdenu, którego film olejowy jest podobno 3-krotnie grubszy od filmów wytwarzanych przez inne oleje.

http://autokacik.pl/showflat.php?Cat=0&Number=277850856&page=0&fpart=1&vc=1

Grafitowy kolor!? :)

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Właśnie dzisiaj zalałem ten olej. Kumpel używa w Audi A6 i twierdzi że to jest bardzo dobry olej. Zobaczymy.

Pozdro

Opublikowano

Pracuję z tymże Jarkiem Urbanowiczem w jednym biurze w tej chwili :tongue4: .

Zachwala ten olej jak ch...ra.

Dobry jest ale nie tani.

Jeśli możesz więcej wydawać na olej to kupuj, warto. Mój mechanior także zaleca preparaty z dwusiarczkiem molibdenu. To znakomicie poprawia właściwości smarne.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Ja dolałem tej firmy dodatek do oleju z MoS2.Mam nadzieję,że trochę ulżę mojej :a4fan:

p.s.powiem Wam,że chyba to cos działa;...auto sie trochę wyciszyło/może podświadomie??/,ale napewno szybciej odpala po nocy/mniejsze tarcia/ i równiej pracuje. :hi:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.