Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Spadek mocy silnika


KuteK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od jakiegoś miesiąca mam wrażenie, że samochód stracił na mocy, na biegu 4 i 5 praktycznie nie przyspiesza. Dzieje się tak zarówno na gazie jak i na benzynie. Czym to może być spowodowane? W lecie padł przepływomierz, ale po wymianie samochód jeździł sprawnie i nie było z nim problemów(przepływka jest oryginalna). Przebieg samochodu to około 200000km, rozrząd był robiony w tamtym roku, olej, filtry i wszystko inne było wymieniane regularnie. Posiadam vaga więc mogę zrobić logi tylko podajcie które bloki mam mierzyć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakies bledy sie pokazaly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza nękającą mnie regularnie poduszką w fotelu kierowcy pojawiły się następujące błędy:

00561 - Mixture Adaptation

12-00 - Adaptation Limit (Mul) Exceeded - tego pana pierwszy raz widzę

16514 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S1: Malfunction in Circuit

P0130 - 35-10 - - - Intermittent - od problemów z przepływką błąd się powtarza co jakiś czas

01120 - Camshaft Adjustment 1

04-10 - Mechanical Malfunction - Intermittent - występował w różnych odstępach czasu, czasami przez kilka miesięcy nic czasami kilka razy za koleją.

A oto logi:

3Kqv0.jpg

wU88r.jpg

wUd7J.jpg

Ogólnie mniej więcej od czasu tego spadku mocy mam też spalanie większe o 1-2 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1120 Przestawianie wałka rozrządu 1, Dostosowanie wału rozrządczego 1

16514 P0130 4082 Sonda Lambda podgrzewana 1 bank 1- obwód uszkodzony

561 Regulacja składu mieszanki, Kontrola dodawania mieszanki

Cóż, dawkę paliwa masz z górnej granicy(max) , natomiast wskazania przepływki dolna granica(minimum).

Myślę jednak że musiałbyś zacząć od rozrządu.

A co z tą przepływką miałeś?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po skasowaniu błędów i przejechaniu 80 km nie wyskoczyły ponownie.

Tak jak już pisałem wcześniej rozrząd był zrobiony w tamtym roku, wymienione było wszystko bez oszczędzania na częściach. Czy coś może być z nim nie tak?

Przepływka padła chyba ze starości, powodowała szarpanie przy przyspieszaniu, kilka razy zdarzyło mi się tak, że po naciśnięciu gazu samochód dosłownie skakał do przodu i kończyło się to ostrym wyhamowaniem silnikiem, czasami gasł sam z siebie. VAG żadnych błędów nie wykazywał ale objawy ustawały po odpięciu przepływki. Przełożyłem przepływomierz od znajomego z a3 i osiągi wróciły do normy co potwierdziło moją diagnozę, po tym kupiłem w ASO przepływkę boscha i od tamtej pory problemów z nią nie miałem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sądzę że nie chodzi tu o pasek ,napinacz itd ,ale o łańcuszek i napinacz który powoduje zmianę faz rozrządu.

Przepływka pokazuje Ci bardzo niski przepływ powietrza (może jest brudna)

Pozdrawiam

Ps. log.z 002 robiłeś na BP i rozgrzanym silniku? Jeśli tak to zrób to samo na LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wybieram się na kolejne 100 km i po powrocie sprawdzę czy zmieniło się coś w kwestii błędów.

Logi robiłem jak silnik miał 90 stopni, na 99% to były logi z benzyny (wydaje mi się, że gaz wyłączyłem ale głowy uciąć nie dam :/). Zrobię jeszcze raz jutro wszystkie logi na gazie i na benzynie.

Mówisz, że z przepływką jest coś nie tak? cholera kupiłem nówkę boscha w aso i po trochę ponad pół roku byłyby z nią problemy? :/ Spróbuję na weekend ją wyczyścić benzyną ekstrakcyjną.

Jezeli chodzi o rozrząd to umówię sie z mechanikiem to może coś więcej powie.

Logi dodam jutro po południu albo wieczorem.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Są dwa rodzaje napinaczy : elektryczny i hydrauliczny. Jak byś miał ten pierwszy to można go odłączyć i wtedy silnik inaczej pracuje i jest podobno odczuwalny spadek mocy(tylko o tym czytałem nie wiem jak jest naprawdę ).

Przepływka ma niskie wskazania i nie koniecznie jest coś z nią nie tak (może to jest tylko efekt jakiejś usterki).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...