Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Audi a4 b6 1.6 jakie osiagi?


irlandczyk007

Rekomendowane odpowiedzi

nie pakuj sie w 1.6 na poczatku bedzie fajnie, ale po miesiacu bedziesz zalowal zakupu.. wiem co mowie, mialem 1.6 zmienilem teraz na 1.8T i jest bajecznie :) fakt ze na gaz, ale jednak nawet na benzynie spalanie mam ciut mniejsze niz w tym 1.6 i nie chce mi sie wierzyc ze takie drogie oplaty w irlandii za 1.8T. mieszkalem troche czasu w macroom w irlandii i o ile pamietam oplaty w przedziale 1.4-1.8 sa takie same i nie wazne czy turbo czy nie..

i to nie jest tak jak napisal szakal350 ze do miasta im mniejszy silnik przy takiej masie tym lepiej.. Autko sie zameczy ciaglym ruszaniem spod swiatel 1.6 jest dobre na trase gdzie nie trzeba co chwile rozbujac tej masy.. takze uwazam ze zwykle 1.8 najlepiej sprawdzi sie w Twoim przypadku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to 1.6 jest przeznaczone (moim zdaniem) dla dziadka/babci, który jeździ gdzieś tam sobie w trasy, nie wyprzedzając, jadąc ze stałą prędkością, oraz jazdą po mieście (też nie zbyt ostrą [jak to na dziadka przystało :decayed: ]). Ja też posiadam 1.6 i po zmianie z golfa mk2 1.6 GTD odczułem brak mocy, w golfie pyknięcie na gaz i auto się zbierało, a mojego ADP trzeba gonić na wysokich obrotach bo na niskich nie ma po prostu mocy, a co za tym idzie wzrasta spalanie. Jeżeli jeździsz spokojnie po mieście, w dalekie trasy to 1.6 wystarczy, ale osobiście już bym nie kupił A4 z tym silnikiem, bo jest za słaby na taką budę, co najmniej 1.9 turbo, albo TDi 110 kucy. Spalanie u mnie wychodzi ok. 8,5-8,7 w mieście a na trasie nie przekraczając 110-120 wynosi ok. 7-7,5, raz wyniosło coś koło 6,8 ale to przy śr. prędkości ok. 90 i mniej na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...