Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Syczenie z układu klimatyzacji ?


yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzis odebralem auta z warsztatu robili zawieszenie, regenerowali pompe wtryskowa, przewod wspomagania. Wiec troche rzeczy bylo zrobionych. Pojezdzilem sprawdzic auto i okazalo sie ze po wylaczeniu silnika slyszalem przelewanie sie jakby czegos slychac bylo z nawiewu srodkowego. Otworzylem maske i slychac dosc glosne syczenie z lewej strony w okolicach kratki, tam sa 2 wężyki z zaworkami i wydaje mi sie ze to z tamtąd moze nie wiem nizej gdzies pod wezykami ale ogolnie z okolicy zaznaczonej na zdjęciu.

68171311.jpg

Okolo minuty nie calej tak syczy i przestaje, jak uruchomie silnik na chwile to znow zaczyna syczec. Natomiast ja wylacze klime to nic nie syczy i nie przelewa sie.

Coz sie stalo ? czy panowie przy wymianie czesci w autku cos spaprali ? na to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm norma ? powiem tak, wczesniej tego nie bylo i teraz naprawde dosc mocno syczy po wylaczeniu auta, no i te dziwne przelewanie sie. Nie wiem moze wycieka czynnik chlodniczy ? Moze bym tak sie nie martwil ale teraz ten syk jest naprawde glosny i wczesniej tego nie bylo.

Hmmm a jakby wyciekal czynnik to byloby inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm norma ? powiem tak, wczesniej tego nie bylo i teraz naprawde dosc mocno syczy po wylaczeniu auta, no i te dziwne przelewanie sie. Nie wiem moze wycieka czynnik chlodniczy ? Moze bym tak sie nie martwil ale teraz ten syk jest naprawde glosny i wczesniej tego nie bylo.

Hmmm a jakby wyciekal czynnik to byloby inaczej ?

to by tego nie było :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm norma ? powiem tak, wczesniej tego nie bylo i teraz naprawde dosc mocno syczy po wylaczeniu auta, no i te dziwne przelewanie sie. Nie wiem moze wycieka czynnik chlodniczy ? Moze bym tak sie nie martwil ale teraz ten syk jest naprawde glosny i wczesniej tego nie bylo.

Hmmm a jakby wyciekal czynnik to byloby inaczej ?

chłopie, myślisz że to wycieka jak jakaś plazma na filmie s-f. Przecież to gaz. Uspokuj się i kładź się spać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no dobra mnie uspokajacie :) ale chyba znalazlem rozwiazanie i moze byc banalne.

Otóż dzisiaj dopiero było dość cieplo, auto mam od miesiaca. Dzis temp byla okolo 6-7 stopni a wczesniej byla nizsza wiec moze po prostu dopiero dzisiaj zadzialala sprężarka.

Mam pytanie bo w starej klimie wiem ze klima dzialala powyzej 5 stopni a w tej po liftingu tez tak jest ? bo jesli tak to problem praktycznie rozwiazany a jesli nie ? no to bede wierzyl Wam na slowo i odpuszcze heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Granica 5 stopni na wyświetlaczu nie jest żelazna. U mnie czasem wyłącza się jak termometr pokazuje 4, a czasem działa przy 2, nawet 1. Generalnie syczy po wyłączeniu silnika (lub sprężarki), bo gaz w układzie się rozpręża i to jest prawidłowy objaw. Pomacaj tą rurkę co pokazałeś i jak zauważysz, powinna być do połowy ciepła a dalej zimna, to tam właśnie czynnik przechodzi ze stanu ciekłego w gaz (proces ten wytwarza właśnie ten miły chłodek), potem trafia na parownik i wiatraczkiem do budy, potem gaz leci na skraplacz, sprężarka "ściśnie" i tak w kółko. Jak w lodówce. Po zatrzymaniu pracy ciśnienia w układzie się wyrównują = syk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok w takim razie juz jestem spokojny a natomiast ten dzwiek przelewania sie jakby, dochodzacy z kratek nawiewu to rozumiem tez jest to samo tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok w takim razie juz jestem spokojny a natomiast ten dzwiek przelewania sie jakby, dochodzacy z kratek nawiewu to rozumiem tez jest to samo tak ?

tzn. że układ chłodzenia trzeba odpowietrzyć :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś podjade się coś dowiem. Podobno syczenie moze byc normalne, natomiast przelewanie sie itp. to jest oznaka malej ilosci czynnika chlodniczego.[br]Dopisany: 18 Marzec 2010, 09:39_________________________________________________No i jest wszystko ok. Po prostu wcześniej było zimno i sprężarka się nie włączała i nie było tego syku, który oczywiście jak pisaliście jest jak najbardziej normalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U każdego tak jest więc jak zrobi sie goraco to cieszyć się z klimy a nie przejmować sie ze cos syczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...