Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Wyciek oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Wczoraj gdy byłem sprawdzić stan oleju w mojej "nuni" to zauważyłem ze wycieka olej a dokladniej to truska:/ wszytko macie na obrazku niżej. Moje pytanie czy to jest jakiś problem czy tak juz ma być. Pytam bo wczesniej nie zwróciłem uwagi czy tez tak było.

turbina.jpg

Opublikowano

Gdzie ten obrazek :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

obrazek juz jest :)

Opublikowano

Za chwile ten temat bedzie w koszu :decayed:

To norma kolego, EGR puszcza. Jest tego na forum tyle ze hoho tak wiec :szukaj:

Opublikowano
  • Autor

dzieki czyli nic sie z tym nie da zrobic? wiem ze albo wymiana albo czyszczenie ale czy jak tak zostawie bez zmian nic sie nie stanie?

Opublikowano

nic sie nie stanie :wink4: taki już urok naszych audiczek :)

Opublikowano

"z tad" :polew:

u mnie czysczenie EGR-a nie pomoglo - dalej sie z nerwów poci :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

dzieki za odpowiedz temat można zamknąć

Opublikowano

nic sie nie stanie :wink4: taki już urok naszych audiczek :)

To nie jest urok naszych audiczek tylko zuzycie czesci, nie ma to wplywu na prace silnika ale jezeli tak to zostawisz to licz sie z tym ze za niedlugi czas silnik bedzie "plywal w oleju". Koszt takiego EGR 450zł ewentualnie regeneracja lub pozbycie sie go calkowicie.

Opublikowano
  • Autor

aha:) raczej niechce żeby "pływał" wiec cos pomysle nad tym :)

Opublikowano

nic sie nie stanie :wink4: taki już urok naszych audiczek :)

To nie jest urok naszych audiczek tylko zuzycie czesci, nie ma to wplywu na prace silnika ale jezeli tak to zostawisz to licz sie z tym ze za niedlugi czas silnik bedzie "plywal w oleju". Koszt takiego EGR 450zł ewentualnie regeneracja lub pozbycie sie go calkowicie.

Wymienisz EGR i za jakiś czas będzie tak samo. Poczytaj posty tych którzy wymienili EGR albo go czyścili i zmienisz zdanie

Opublikowano

Wymienisz EGR i za jakiś czas będzie tak samo. Poczytaj posty tych którzy wymienili EGR albo go czyścili i zmienisz zdanie

Bedzie tak samo poniewaz w ukladzie znajduje sie duzo oleju, jednak mozna sie przed tym uchronic montujac Oil Catch Tank.

EGR wymienialem i mam spokoj, ty jezeli wolisz jezdzic z uwalonym w oleju silnikiem to twoja sprawa.

pozdrawiam

Opublikowano

Sorry ale silnik nie jest uwalony bo tamtędy nie wylatuje litr oleju na tydzień, poprostu EGR się poci i u mnie nie cieknie z niego jak z kaczej d*py :tongue4:

Ale tak ogólnie można wykręcić EGR i nie trzeba go wymieniać tylko wystarczy go wyczyścić i założyć catch tank, tym samym zaoszczędzi sie 400zł jak nie więcej.

Opublikowano

Sorry ale silnik nie jest uwalony bo tamtędy nie wylatuje litr oleju na tydzień, poprostu EGR się poci i u mnie nie cieknie z niego jak z kaczej d*py :tongue4:

Ale tak ogólnie można wykręcić EGR i nie trzeba go wymieniać tylko wystarczy go wyczyścić i założyć catch tank, tym samym zaoszczędzi sie 400zł jak nie więcej.

Tak jasne EGR sie poci a olej wyparowuje :polew:

Chyba nie sadzisz ze samo wyczyszczenie EGR zalatwi sprawe..., skoro z niego cieknie to chyba stracil swoje uszczelnienie :gwizdanie:

Opublikowano

stracił ale szybko w nowym też pójdzie bez OCT...

Opublikowano

stracił ale szybko w nowym też pójdzie bez OCT...

Bez przesady, nowy EGR powinien hulac ladnych pare lat, no ale najlepsze rozwiazanie to po wymianie wyczyszczenie calego ukladu i montaz OCT.

Opublikowano

Sorry ale silnik nie jest uwalony bo tamtędy nie wylatuje litr oleju na tydzień, poprostu EGR się poci i u mnie nie cieknie z niego jak z kaczej d*py :tongue4:

Ale tak ogólnie można wykręcić EGR i nie trzeba go wymieniać tylko wystarczy go wyczyścić i założyć catch tank, tym samym zaoszczędzi sie 400zł jak nie więcej.

Tak jasne EGR sie poci a olej wyparowuje :polew:

Chyba nie sadzisz ze samo wyczyszczenie EGR zalatwi sprawe..., skoro z niego cieknie to chyba stracil swoje uszczelnienie :gwizdanie:

Nie załatwi tak samo jak wymiana go na nowy bo po jakimś czasie bedzie wygladał tak samo jak ten stary.
Opublikowano
  • Autor

no dobra czyli co najlepiej zrobic?? bo teraz już zgłupiałem:/ ;( czyli najlepiej bedzie jesli wyczyszcze caly uklad i montaz OCT tak ?

Opublikowano
  • Autor

jednak zdecyduje się na czyczenie i montaż tego OCT :) tylko mam pytanie bo na allegro są po 150 zl i po 300zl OCT czy te tańsze różnią się czyms od tych za 300?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.