Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Wymiana wahacza górnego prostego - bez wykręcania kolumny zawieszenia


groszek27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Jestem aktualnie po wymianie przedniego zawieszenia i mogę podzielić się uwagami. Grzanie i studzenie sprawdza przy górnej części zwrotnicy, mocowanie końcówki drążka kierowniczego i górnych wahaczy (taka długa śruba). Dolna cześć wahaczy to inna bajka tam są stożki i można tylko to wyprasować. Ja urwałem śrubę imadła i zniszczyłem jeden wyciskacz zakupiony w Nurauto (drugi model nie podchodził do śrub). Dopiero gdy odkręciłem przegub od zwrotnicy zastosowałem taki imak dwuramienny do łożysk i to podziałało jedynie na dolne śruby (wygięcie zwrotnicy „kształt” nie pozwala zastosować tego urządzenia do górnych śrub). Zrobiło się na tyle miejsca aby podłożyć pod zwrotnice młotek a z góry przecinakiem walnąć te górne i zadziałało. Nie uszkodziłem czujników ABS. Śruby przegubów najlepiej poluzować jak autko jest na kołach później może być problem. Końcówek drążków kierowniczych nie udało mi się odkręcić od drążków mimo grzania i spawania ale serwis sobie z tym też nie poradził. Należało odkręcić całe drążki a jeden nawet wymienić gdyż nawet po tym zabiegu nie udało się odkręcić mimo pryskania preparatami 4 dni. Zająłem się tym bo robiłem ten zabieg w mojej B4 ale to czyste szaleństwo. Należy się nastawić na dużo problemów. W B4 to zabawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniłem wahacz(prawy górny przedni)nr 2 ze zdjęcia powyżej i okazało się że koło ściągnęło do środka. Wydaje mi się ze wahacz jest krótszy. Czy tak może być? Czy jakiś patent jest który może ominąłem przy wymianie?

Kierownica ustawiona na prosto kolo od strony kierowcy proste a kolo od strony pasażera lekko ściągnięte do środka.

Proszę o pomoc dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...