Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADR] Olej w płynie chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Stało się mi coś strasznego,mianowicie pojawił sie olej w płynie chłodniczym, podejżewam uszczelkę pod głowicą. stało się to tak:

Wieczorem przyjechałem do domu i rano już nie mogłem odpalić.Po dłuższych oględzinach zauważyłem że nie mam oleju w śilniku, sąsiad spojzał do zbiornika z płynem chłodzenia i tam znalazłem mój olej śilnikowy,tak poprostu pływał sobie po powierzchni wody jakby nigdy nic :shocked:

Mam putanie : czy komputer mogł odciąć dopływ paliwa w takiej sytuacji? ponieważ nie ma napięcia na pompce paliwa

a drugie putanie: czy przy wymianie uszczelki musze planować głowicę i robić jeszcze jakieś kosmiczne zabiegi które mi tu znajomi wpierają a może jest szansa że szczeliło coś innego?

Prosze pomóżcie....

Opublikowano

Po zdjęciu głowica będzie do planowania (a po zdjęciu warto ją zregenerować od podstaw [docieranie zaworów itp]). ... Komputer nie odciął napięcia od pompy .

Opublikowano

Ad 2. powinno sie zrobic, ale wszystko po rozebraniu i sprawdzeniu gory silnika

Opublikowano
  • Autor

Czyli raczej na 100procent że to jest uszczelka, a dlaczego w momencie bróby startowania silnika nie kręci pompka paliwowa? a powinna. zaznaczam że jest sprawna i prąd też był na kablach ale tylko raz....

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

ja tez miałam taki problem z olejem i to była chłodnica olejowa

Opublikowano

Zacznij od chłodnicy oleju,nowa okolo 150zl kosztuje.

Opublikowano
  • Autor

własnie. też padło podeżenie na chłodnichkę,ponieważ nie dyło dużo oleju w zbiorniku do płynu chłodniczego

a orietnujecie się w którym miejscu znajduje się czujnik cisnienia oleju?

Nie mogę go zlokalizować

POmpka paliwa pracuje a ciśnienia nie ma na listwie wrtyskowej, jakby nie wogóle nie dochodziło paliwo.

-Czy jest coś jeszcze pomiędzy pompą paliwa a listwą oprócz filtra paliwa?

Opublikowano

własnie. też padło podeżenie na chłodnichkę,ponieważ nie dyło dużo oleju w zbiorniku do płynu chłodniczego

a orietnujecie się w którym miejscu znajduje się czujnik cisnienia oleju?

Nie mogę go zlokalizować

Nad chłodniczką oleju...

POmpka paliwa pracuje a ciśnienia nie ma na listwie wrtyskowej, jakby nie wogóle nie dochodziło paliwo.

-Czy jest coś jeszcze pomiędzy pompą paliwa a listwą oprócz filtra paliwa?

Może regulator ciśnienia

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.