Jump to content
IGNORED

wyciek oleju [B5]


Furio
 Share

Recommended Posts

Witam. Wymieniałem ostatnio olej w mojej niuni bo było mało i silnik dość głośno "cykał".

Dzisiaj zobaczyłem, że auto znowu bardzo głośno cyka i pojawił się wyciek oleju.

Czy to może byc uszcelka pod głowica czy może co innego. Jakie są koszty wymiany uszczelki i jakie jeszce inne opcje wchodzą w grę?Pęknięta miska?

Proszę o pomoc

Link to comment
Share on other sites

Ja tak kiedys mialem zaraz po wymianie, okazalo sie ze fachowiec niedokrecil filtra oleju i spod niego cieklo, w takim przypadku jedz z rachunkiem do tego fachowca i zazadaj dokrecenia filtra i uzupelnienia oleju na ich koszt.

Link to comment
Share on other sites

Jak zaglądam pod maskę to tam gdzie są prześwity, tzn widać podłoże pod silnikiem widzę, ze są zacieki z oleju i jak spojrzę pod auto od strony frontu to tez widzę. Cieknie..spod silnika, więcej nie wiem. Mam nadzieję, ze to niedokręcony filtr albo cos takiego bo jak uszczelka to jestem w d...pie. Wybuliłem na bilety na Heinekeen OPENer festival i nie będzie mnie stać na naprawę.W mordę, zawszec coś... :wallbash:

pozdro

Link to comment
Share on other sites

Guest Kaziu_Wichura

olej jest lepki i w zanim spadnie kropla na ogół po jakimś elemencie spływa co powoduje dosyć duże zabrudzenie i trudności w lokalizacji wycieku. Może być tak, że jak wejdziesz pod auto będziesz widział 4 wiszące sobie krople a będą one pochodziły tylko z jednego wycieku. Na początek radziłbym się przyjżeć okolicom filtra oleju oraz chłodnicy oleju. Tam uszczelnienia najczęściej padają.

Nie doszukuj się raczej przyczyny w uszczelce pod głowicą bo gdyby z niej walił olej to miałbyś cały silnik zażygany i byłoby to widoczne od razu po otworzeniu maski.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

No to dzięki za pocieszenia. cały czas mam nadzieję, ze to po prostu niedokręcony filtr. Z zewnątrz tzn pod maską wszystko jest w porządku. Zobaczymy co powie mechanik.

pozdrawiam :audi:[br]Dopisany: 21 Czerwiec 2007, 00:10 _________________________________________________Ufff, okazało się, ze mechanik nie dokręcił filta oleju i stąd był wyciek.Uczciwy facet swoją drogą bo wymienił olej i filtr na swój koszt mimo braku rachunków, a przecież mógł powiedzieć, ze to pęknięta uszczelka lub oring i zwalić opłatę za olej na mnie.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...