Treść opublikowana przez Redrick
-
[B5 ADR] olej a spalanie
Witam ostatnio zmieniałem olej i wydaje mi sie ze zwiekszyło sie spalanie. Nie wiem co było przedtem lane ale widziałem gdzies naklejke mobila 5w50. ja wlałem castrola magnatic 10w40 jaka jest róznica w tych olejach jesli zeczywiście poprzednio był lany ten mobil. I które oleje zmniejszaja spalanie bo podobno takie są prosze o nazwe najlepiej pół syntetyki proszę przejrzeć ponownie regulaminu w szczególności punkt 2
-
Referat o olejach szukam linka pomóżcie
nie tam było wiecej opisane kilka stron szczegułowo ale dzieki
-
Referat o olejach szukam linka pomóżcie
Witam kiedys ktoś na tym forum przesłał mi link w którym był taki referat o olejach ale teraz nie moge tego poszukac jeśli ta osoba to przeczyta prosze o odpowiec
-
[ALL] Dlaczego zmieniacie olej na polsyntetyk?
nie chodzi mi o oszczędnosc finansowa bo ja za olej mineralny dałem 120zł to za to miał bym tanszego syntetyka. Tak już jest ze jak auto ma duzo przejechane to leje sie gorszy olej tj. nizszej klasy
-
[B5 ADR] sonda lambda
sonde widać po otwarciu maski troche w głebi silnika jak patrzysz z czoła to po lewej stronie. a do odkręcenia podajrze rurkowa 24 powinna wystarczyć nie ma kombinacji
-
[ALL] Dlaczego zmieniacie olej na polsyntetyk?
po pewnym czasie silnik sie zurzywa jego podzespoły sie ścieraja uszczelki wyrabiają staje sie mniej szczelny a oleje pułsyntetyki sa gestrze wiec uszczelnią bardziej silnik. ja miałem w aucie puł syntetyk i mi ciek olej wlałem dobrego minerala i jest ok. a nie jest powiedziane ze jak wlałem minerala to silnik jest na skazaniu i długo nie pociągnie
-
wymiana akumulatora a wyzsze spalanie?
ale co mi to da pokaze mi wtedy spalanie czy co
-
[B5 AEB] A4 1.8T - przyspieszenie na niskich obrotach
ja mam spalanie troche wieksze i mam silnik zwykły 1.8 ale ogólnie tez troche mułowaty do 3 tysiecy chyba ze mu wpiernicze ze sprzegła to wtedy troche pomiesza
-
[B5 ADR] problem z temperaturą 1.8 ADR
troche nie normalne to ze dopiero ma 90 po 15km ja mam po 4km 90 stopni na liczniku ale też wymieniałem termostat bo przedtem wogóle mi nie ruszał
-
wymiana akumulatora a wyzsze spalanie?
troche kitowo znowu koszty za podłazenie sie pod vaga
-
wymiana akumulatora a wyzsze spalanie?
ja nie mam zadnych przycisków
-
Autko za dużo pali 1.8 1995r prosze o pomoc
temperatura jest 90 myslałem ze pytasz sie o numer na klimatroniku
-
Autko za dużo pali 1.8 1995r prosze o pomoc
a dlaczego piszesz o temperaturze jest chyba ba 51 albo coś koło tego
-
Autko za dużo pali 1.8 1995r prosze o pomoc
mi tez auto falowało i mechanik wyczyścił mi przepustnice i obroty sa ok. co do spalania to wymieniłem świece wszystkie filtry olej.troche pomogło ale nadal pali w trasie 12 przy ekonomicznej jezdzie a w miescie lepiej nie pisac[br]Dopisany: 24 Czerwiec 2007, 21:01 _________________________________________________co do kompa to nic nie wykazał w moim przypadku a był sprawdzany na dwóch kompach koledzy poradzili mi sprawdzic sonde bo ponoc nie zawsze moze wykryc błąd komputer ale jeszcze nie sprawdzałem bo i tak nie mam siana narazie na jej wymiane [br]Dopisany: 24 Czerwiec 2007, 21:04 _________________________________________________jeszcze co do mojego spalania to jak ruszam lub stoje w miejscu i gazuje to nie normalnie śmierdzi paliwem normalnie jak by było czuc że auto więcej pali bo wycieków żadnych nie ma
-
wymiana akumulatora a wyzsze spalanie?
gdzie sprawdzasz spalanie na komputerze która to pozycja w opcjach i jak to sprawdzic. Nie przejmuj sie mi auto o wiele wiecej pali
-
wyciek oleju [B5]
ja mam ten sam problem kumpel mi mówił ze może to zimering mi zostawia plame jak sie silnik rozgrzeje i postoje troche w miejscu
-
[B5 AAH] Czy 2.8 V6 174PS duzo mi pali ?
to jest nic moja 1.8 pali 18 w mieście a w trasie 12 i nie wiem co jest
-
[B5 APT] Problemy z odkreceniem filtra olejowego
jeśli chodzi o klucz to najlepszy jest na łancuszku rowerowym takim napewno bys dał rade ja odkręcałem z góry jest lepze dojście jak odkrecisz pojemnik z płynem chłodzacym
-
[B5 ADP] Wyjmuję kluczyk a ona nadal chodzi
ja miałem podobny problem sprawc czy w silniku nie masz paliwa przypadkiem powinienes wyczuc na bagnecie
-
argumenty Filtr paliwa
tak jest troche zboku koło zbiornika pod taką osłona plastikowa przykręcony jest na szustki śruby
-
argumenty Filtr paliwa
ja za filtr powietrza i paliwa dałem 55zł sam filtr paliwa kosztuje chyba 28zł nie ma chyba żadnych specjalnych ja go dylko wymieniłem bo mi tak doradzali na forum
-
argumenty Filtr paliwa
tak mi tylko mówili chodziło im o to ze nie robi to róznicy że auto nic mniej nie pali
-
argumenty Filtr paliwa
troche mniej pali ale tylko troche dlaczego. Może ma znaczenie to że zatankowałem werwy bo przed tem tankowałem 95. Mehcanicy mówili że wymiana filtra paliwa to strata siana
-
argumenty Filtr paliwa
Mam pytanie do znawców. Dlaczego wymiana filtra paliwa zmniejsza spalanie. Jak pytałem sie mechaników u mnie w mieście to mówili że to nie prawda twierdzili ze zmniejszyc spalanie moze jedynie wymiana filtra powietrza a paliwa nic nie daje prosze o jakies argumenty żebym mugł sie z nimi pokucić troche bo ja sie za bardzo nie znam a oni mi wciskali swoje zdanie.[br]Dopisany: 07 Czerwiec 2007, 17:11 _________________________________________________tak na marginesie to co myślicie o kupnie sondy z allegro takiej za 100zł zapewniaja na aukcjach że pasuja do audi a mi mechanik mówił że musi być orginalna
-
Kody klimatronika - rozszyfrowanie
sonde sprawdze osobno w takim razie a filtr paliwa gdzie dokładnie sie znajduje[br]Dopisany: 06 Czerwiec 2007, 12:35 _________________________________________________jeszcze jedno a jak bym chciał wymienic sonde to musze na orginalna czy można na taki zamiennig z allegro za 100zł bo na aukcjach zapewniaja ze niby pasują co Panowie na to