Jump to content
IGNORED

[B5 AAH] Czy 2.8 V6 174PS duzo mi pali ?

witux
 Share

Recommended Posts

Wydaje mi się że dużo mi pali.

Moja A4 2.8 V6 silnik AAH 174PS - pali na trasie 10l/100 (90-120km/h), natomiast na mieście jeżdżąc co dziennie na zakupy i robiąc 2 do 3 km dochodzi nawet do 17l/100.

Filtr powietrza wymieniony.

Nadmieniam że na VAG - "0" błędów, wydaje mi sie że deko słaby jest.

Świece nie wymieniane, nie odpala od tyku :( - może tu tkwi problem ?

Guest MACHINE

Spalanie raczej w normie... ;) Nie mam AAH tylko ABC no i mam spalanie na podobnym poziomie, może troszkę niższe o ok. 1l . Niewiem ile mi pali w mieście, bo mieszkam na wsi i dojeżdzam do miasta 30km, więc tutaj nie mam porównania... A to, że nie pali na dotyk, tylko trzeba trochę pokręcić to też raczej normalne w V6

..... tylko trzeba trochę pokręcić to też raczej normalne w V6

Hmm, w V6 normalne ? to chyba w AUDI bo kolega ma BMW 2.8 V6 i pali od tyku.

Guest MACHINE

Wiele właścicieli Audi z V6 tak ma niestety...

Guest MACHINE

Witux a jak długo musisz kręcić przy odpalaniu ? Ja najdłużej tak z 4sek ! A skoro nie wymieniałeś świec to zacznij od tego...

Witux a jak długo musisz kręcić przy odpalaniu ? Ja najdłużej tak z 4sek ! A skoro nie wymieniałeś świec to zacznij od tego...

2 do 3 sec. a wczesniej miałem seata 4 cyl i palił mniej niz 1 sec :)

Moja A4 z AAH i Quattro pali na miejscu ( 2,3 czasem 15km ) około 12, na trasie bez oszczędzania, ale w granicach rozsądku 10l. Na autostradzie przy 140km/h Fis pokazuje równo 10l/100km. Przy tak krótkich trasach może Ci tyle palić. Co do palenia to sekunda dwie i chodzi.

moja 1.8 w miescie pali 11/12l/100km dodam ze jezeze na 17" 235/40 duzy wplyw na spalanie maja laczki wiec wydaje mi sie ze miescisz sie w normie.

Co do spalania to jest ok teraz mi strasznie wzroslo przez klime

Wiele właścicieli Audi z V6 tak ma niestety

na poczatku tez myslalem ze to taka wada V6 ze tak dlugo kreci po 3 miesiacach zdechla pompa paliwa po wymianie pali na dotyk :thumbup:

Swiece mają wpływ wymień swiece i bedzie nawet lapiej odpalał - moja 1,8 t 163 KM pali 13 po mieście po trasie 10 Pozdro

zdechla pompa paliwa

Nic się nie pucowałeś :bicz2:[br]Dopisany: 18 Czerwiec 2007, 19:18 _________________________________________________

BMW 2.8 V6

:shocked:??

Moja pali tak gora do 2 sekund...spalanie hmmmmm w trasie od 9 do 11 w miescie od 12 do 15...z tego co slyszalem rozmiar kol tez ma wplyw na spalanie tzn. zwieksza, mam alu 17"...pzdr

BMW 2.8 V6

:shocked:??

no wlasnie, :shocked: . przeciez tam sa rzedowki!

moja ABC palila po mniej wiecej po sekundzie od przekrecenia kluczyka. filtry, olej mialem nowe, co do swiec i kabli zaplonowych - nawet nie wiem :P

pali na dotyk

dokładnie, żadnego mielenia :thumbup:

o przepraszam, zdarzyło się kilka razy w zimie, jak stał pod chmurką na 30 stopniowym mrozie,

to 3 s mielił :foch::polew:

Guest Kaziu_Wichura

mojej matki 2.8 stało non stop "pod chmurką" i niezależnie od pogody paliła od dotyku (a nastukane już miała 300 tys km.)

moje Ex ABC paliło od strzału i w życiu niespaliło 17 litrów w mieście w budzie A6 paliło około 12 literków

moje Ex ABC paliło od strzału i w życiu niespaliło 17 litrów w mieście w budzie A6 paliło około 12 literków

moje ABC Q przy ostrej jezdzie i 4-ech osobach na pokladzie spalilo 20 l/100. przy normalnej, dynamicznej jezdzie ok 13-14l, przy bardzo szybkiej jezdzie z 1 osoba na pokladzie ok 16-17l. na trasie 8,5l przy predkosciach 90-110 km/h.

260k km przebiegu, przez caly czas w garazu, tylko u mnie przez pol roku pod chmurka... :embarrassed: (ale problemow z odpalaniem nie bylo zadnych...)

Tak, to BMW to R6 - pomyłka

mam ten sam silnik co autor tematu i moje pali w jezdzie mieszanej sredni tak 14L/100km

Czyli palą jak chcą.

Ostatnio zatankowałem VERVA 98 i pojechałem w góry. Po obliczeniu bolid spalił mi 9l/100. Aha przed podróżą wymieniłem świece.

Wydaje mi się ze 9l w górach to niezły wynik.

Ja mam około 4,5-5km w jedną stronę do pracy i na takich odcinkach robie około 600km na pełnym zbiorniku, wiadomo silnik jest zimny więc chodzi na ssaniu, co do odpalania to 2-3sek, świece i kable nie wymieniane od kupna.

Witam BMW nie ma V6 tylko R6 to jest silnik rzędowy chyba że teraz BMW produkuje V-ki