Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL B5] Likwidacja zadrapań i przytarć

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Wczoraj podczas mycia mojego auta zauważyłem że nad tylnym nadkolem jest u mnie minimalne zadrapanie, lecz jest ono tak głębokie, że zaczęło korodować. I pytanie czym to można zakonserwować, żeby dalej się nie rozwijała rdza. Chyba że ze względu na ocynk pozostanie na tym miejscu?? Bo mam też odpryski na masce i nie wiem jak to wszystko zniwelować. I małe pytanko czym likwidujecie minimalne rysy na lakierze?? Widziałem jakieś pasty z dodatkiem lakieru które wypełniają luki. Chciałbym się obejść bez polerki mechanicznej. :angry:

Opublikowano

na rdze to nawet polerka lakieru nie pomoże... znaczy że rysa jest na tyle głęboka że doszła do bazy i zrobiła swoje... domowymi metodami niewiele zrobisz...

co do małych odprysków na masce... jedziesz do lakiernika lub ASO, dobierasz lakier i kupujesz buteleczkę... później wkładasz w tą buteleczkę wykałaczkę i wraz z kroplą lakieru wkładasz w odprysk... na drugi dzień polerka choćby ręczna i z odległości >0,5metra nie będzie widoczne...

a jeśli chodzi o minimalne ryski na lakierze (pod słońce - okrągłe ryski) to polecam znaleźć na forum temat Meguiars albo wpisać tą nazwę w youtube... to sam zobaczysz...

Opublikowano

Chciałem podpiąć się do tematu...

Dzisiaj zarysowałem zderzak (plastikowy), rysa jest kilku centymetrowej długości i dość głęboka ale <1mm - wyraźnie widać poszarpaną krawędź i zmatowienie, szczególnie widoczne na czarnym lakierze.

Pytanie, jak to zniwelować? Słyszałem, że są jakieś 'kredki' uzupełniające głębokie uszkodzenia, a potem polerka...

Kolejna szkoda, występuje na prawie całej długości auta (tylni błotnik, drzwi, drzwi+klamka, przedni błotnik), na szczęście jest bardzo płytka, występuje tylko mocne zmatowienie lakieru (nie doszło do podkładu).

Wygląda to tak, jakby ktoś przechodził i zarysował np. suwakiem, albo jakimś innym ostrym elementem odzieży.

Myślicie, że samo polerowanie załatwi sprawę?

Jeśli ręczne, domowym sposobem, to jakim specyfikiem?

Jeśli mechaniczne i u 'fachowca', to jakiego polecacie w Warszawie?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

Opublikowano

Chciałem podpiąć się do tematu...

Dzisiaj zarysowałem zderzak (plastikowy), rysa jest kilku centymetrowej długości i dość głęboka ale <1mm - wyraźnie widać poszarpaną krawędź i zmatowienie, szczególnie widoczne na czarnym lakierze.

Pytanie, jak to zniwelować? Słyszałem, że są jakieś 'kredki' uzupełniające głębokie uszkodzenia, a potem polerka...

Kolejna szkoda, występuje na prawie całej długości auta (tylni błotnik, drzwi, drzwi+klamka, przedni błotnik), na szczęście jest bardzo płytka, występuje tylko mocne zmatowienie lakieru (nie doszło do podkładu).

Wygląda to tak, jakby ktoś przechodził i zarysował np. suwakiem, albo jakimś innym ostrym elementem odzieży.

Myślicie, że samo polerowanie załatwi sprawę?

Jeśli ręczne, domowym sposobem, to jakim specyfikiem?

Jeśli mechaniczne i u 'fachowca', to jakiego polecacie w Warszawie?

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.

pierwszą rysę możesz potraktować kredką choć ja osobiście wolę w takich sytuacjach trochę lakieru i lakierem zamalować i później jakąś pastą lub mleczkiem spolerować ale zaznaczam, że i tak to jest widoczne bo w przypadku gdy masz rysę głęboką to żeby to całkowicie usunąć to tylko u lakiernika.

drugą hmm nie wiem jak to wygląda i mogę się tylko domyślać ale spróbuj najtańszej pasty np Tempo i zobaczy czy przyniesie efekt :hi:

Opublikowano

Na moje to pierwsza rysa tylko lakiernik i malowanie

2 sprawa to lakiernik, jesli ryska jest głeboka to papierek 2500 a potem polerka i o rysie zapominasz na amen :)

Opublikowano
  • Autor

Panowie czy na tej małej rdzy pojeżdżę do końca lata ?? Bo teraz kasy nie ma za bardzo na malowanie elementu. A rysa jest na ok 1 cm długości, szerokość 1-2mm a głębokość to do blachy bo skorodowane jest . I czy to się nie poszerzy za ten okres??

Opublikowano

Panowie czy na tej małej rdzy pojeżdżę do końca lata ?? Bo teraz kasy nie ma za bardzo na malowanie elementu. A rysa jest na ok 1 cm długości, szerokość 1-2mm a głębokość to do blachy bo skorodowane jest . I czy to się nie poszerzy za ten okres??

dasz radę, przecież przez 1cm rdzy auto nie stanie w szczerym polu :naughty: a i na silnik tez nie przeskoczy żeby go zatrzymać więc możesz śmigać ale korozja ma to do siebie, że się rozrasta i prędzej czy później trzeba to zrobić

Opublikowano
Panowie czy na tej małej rdzy pojeżdżę do końca lata ?? Bo teraz kasy nie ma za bardzo na malowanie elementu. A rysa jest na ok 1 cm długości, szerokość 1-2mm a głębokość to do blachy bo skorodowane jest . I czy to się nie poszerzy za ten okres??

ja mam centymetrowe zarysowanie i po 3 miesiącach jest już prawie przeżarte na wylot na twoim miejscu zrobił bym to jak najszybciej... ja akurat będę zmieniał błotnik i malował niedługo... bo z tego już nic nie wy krzesam!

Opublikowano

Na moje to pierwsza rysa tylko lakiernik i malowanie

2 sprawa to lakiernik, jesli ryska jest głeboka to papierek 2500 a potem polerka i o rysie zapominasz na amen :)

Żeby nie być gołosłownym:

ryska1:

http://img340.imageshack.us/img340/8610/dsc00018qd.jpg

rysa2:

http://img696.imageshack.us/img696/8704/dsc00020mf.jpg

http://img17.imageshack.us/img17/2714/dsc00021bk.jpg

Jeśli tylko lakiernik, to jakiego polecacie w Warszawie, ew. jakiegoś fachowca, co robi kosmetyczne poprawki w lakierze.

Opublikowano

1 lakiernik a 2 polerka na 100%

Opublikowano
  • Autor

Moje zadrapanie na nadkolu. 7a34dc5654e14f6emed.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.