Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwrot pieniędzy za ubezpieczenie OC po sprzedaży samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . chce sprzedać auto ale mam OC opłacone do września co trzeba zrobić zeby zwrócili mi kasę za Oc? Kupując musi cos podpisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz liczyć tylko na dobrą wolę kupującego, czyli w ciągu 30 dni musi wypowiedzieć Twoją umowę, dać Ci znać i wtedy może się ubiegać o zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli, to jak pójdziesz do ubezpieczalni, to dadzą Ci kwitek do wypełnienia i podpisania przez kupującego.

Takie oświadczenie wraz z jego danymi zanosisz do swojej ubezpieczalni i dostaniesz zwrot pomniejszony o 30 dniowy okres ochronny dla pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujący musi wypowiedzieć Twoją umowę, a Ty w ciągu 30 dni od sprzedaży powiadomić o tym fakcie TU.

Wówczas przekazem pocztowym przyjedzie zwrot składki.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisane 2 posty powyżej, brałem już kilka razy wypowiedzenie od kupującego i działa. Tylko w PZU musiałem dzwonić upominać się o zwrot bo minęło grubo ponad 30 dni a nic nie przyszło - "zapomnieli" ;-)

Czy ktoś wie jak to jest w przypadku kiedy mam opłaconą tylko jedną ratę (poł roku) to czy przekazując OC nie będę musiał płacić drugiej raty ? OC przekazane kupującemu jest ważne do daty obowiązywania polisy, czy tylko do daty płatności drugiej składki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas sprzedazy do umowy dopisujesz, ze kupujacy zrzeka sie/ wypowiada twoje oc z okreslona data, po ktorej idziesz do swojego ubezpieczyciela podpisac papierki, a po niecalym miesiacu do domu przycodzi kasa przekazem za niewykorzystany okres. robilem tak w hdi i mtu.

soobolek musisz zglosic sprzedaz samochodu u ubezpieczyciela i jezeli kupujacy zrezygnuje z twojego OC nie placisz nic. jezlie nie zrezygnuje z twojego oc to on bedzie musial zaplacic 2 rate. oc obowiazuje do konca trwania polisy mimo ze nie jest oplacona calosc - to jest zwykly zakup na raty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...