Jump to content
IGNORED

[B5 AFB] Pompa paliwowa, stan wody

bacir
 Share

Recommended Posts

Witam mam dwa pytanka:

1. po czym poznać czy była wymieniana pompa paliwowa??? ponieważ słyszałem, że w silnikach 2.5 TDI po 160-180tys km jest to dosyć częsty wydatek.

2. tydzień temu dolewałem płynu do zbiorniczka wyrównawczego ponieważ wyświetlało mi się na komputerze, że jest mało i dziś znowu mi pokazało i jest mało co może być przyczyną układ jest szczelny bo nigdy nie widziałem w garażu żeby coś zostawało. Co o tym myślicie???

tydzień temu dolewałem płynu do zbiorniczka wyrównawczego ponieważ wyświetlało mi się na komputerze, że jest mało i dziś znowu mi pokazało i jest mało co może być przyczyną układ jest szczelny bo nigdy nie widziałem w garażu żeby coś zostawało. Co o tym myślicie???

I nie zobaczysz! To nie leci jak z rynny po deszczu. Tu kap, tam kap...i ubywa. Sprawdź węże, oblukaj chłodnicę i okolice termostatu.

Prawdopodobnie idzie przy krućcu na oringu. Nalezy wymienić oring lub kruciec na głowicy. Sprawdz czy nie ma tam śladów płynu chłodzącego po odparowaniu pozostaje nalot, w kolorze płynu.

tydzień temu dolewałem płynu do zbiorniczka wyrównawczego ponieważ wyświetlało mi się na komputerze, że jest mało i dziś znowu mi pokazało i jest mało co może być przyczyną układ jest szczelny bo nigdy nie widziałem w garażu żeby coś zostawało. Co o tym myślicie???

I nie zobaczysz! To nie leci jak z rynny po deszczu. Tu kap, tam kap...i ubywa. Sprawdź węże, oblukaj chłodnicę i okolice termostatu.

hehe, okolice termostatu to se można sprawdzać.. w Etce chyba - w 2.5 masz tak zakopany termostat że nie ma szans bez konkretnej rozbiórki :D