Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 1Z] Dziwne stukanie w trakcie jazdy


Zioba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie..

W trakcie jazdy na równej drodze (zawieszenie było sprawdzane na szarpakach i wszystkie są dobre) to coś stuka. Im szybciej jadę tym szybciej stuka. I w trakcie włączonego biegu i przy wciśniętym gazie i przy puszczonym gazie i na luzie. Gdy skręcam w lewo stukanie robi się dużo głośniejsze. Gdy w prawo to tak samo stuka jak jadę prosto. Próbowałem przy małej prędkości na parkingu jeździć w kółko w obie strony to nie było słychać tego. Jedynie raz jak wyjeżdżałem pod górkę w lewo i dodałem więcej gazu to było lekko słychać to stukanie.

Wczoraj wymieniałem osłonę przegubu prawego zewn. gdyż była pęknięta ale nie widziałem żeby przegub był zużyty lub był jakiś tam piasek itp. Wymyłem go dokładnie ze starego smaru i dałem nowy itd.

Czy to mogą być te wewn przeguby. Czy jeszcze coś całkiem innego sprawdzić?

Wiem że było pewnie dużo o tym mówione, ale nie umiałem znaleźć mojego przypadku..

Z góry dzięki za odpowiedzi bo w sobotę jadę w trasę do Wrocławia 300km i nie wiem czy nie lepiej sobie odpuścić żeby mi auto nie stanęło w połowie drogi..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Byłem przed wyjazdem u mechanika. Po ruszał ostro poszarpał itd i uznał ze to nie przegub i mogę jechać do tego Wrocławia. Posłuchał pooglądał i uznał ze to gałka ma lekki luz. Ale nie wiem czy mu wierzyć czy tak strzelał żeby tylko coś powiedzieć.

To stukanie dalej słychać i w trakcie jazdy na prosto i w prawo, a najbardziej przy skręcie w lewo. I także na równej drodze dlatego stąd moje wątpliwości co do gałki.

Macie może jeszcze jakiś pomysł co to może być innego..

Z góry dzięki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...